Samsung kripto para üretimi için çip üretiyor

Tech Crunch'a konuşan Samsung sözcülerinden biri, kripto para üretiminde kullanılan ASIC çiplerinin üretimine başlandığı haberini doğruladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bugün yayımladığı 2017 yıllık finans raporlarıyla Intel’in ‘dünyanın en büyük çip üreticisi’ unvanını elinden alan Samsung, Bitcoin, Ether ve diğer kripto paraları üretmek için kullanılan ASIC çiplerinin üretiminine başladığını onayladı.

Tech Crunch’a konuşan Samsung sözcülerinden biri “Samsung şu anda kripto para üretmek için kullanılan çiplerden üretiyor. Fakat şimdilik konuyla ilgili daha fazla detay veremiyoruz.” dedi.

Açıklama, teknoloji devi Samsung’un ismi açıklanmayan Çinli bir dağıtım ortağıyla iş birliği yaparak bu işe girdiği haberlerinden sonra geldi. İddianın doğrulanmasıyla birlikte, her ikisi de Tayvan merkezli TSMC ile çalışan Bitmain ve Canaan Creative şirketleri egemenliğindeki ASIC yarışına yeni bir rakip katılmış oldu. Kripto paralarda yaşanan patlamanın TSMC’nin çeyrek gelirine 350-400 milyon Dolar kadar katkıda bulunduğu söyleniyor.

Samsung’un bu denklemdeki yeri henüz net olarak bilinmese de piyasada kullanıma hazır kripto para üretme araçları arayan şirketlerin dikkatini çekmek için TSMC ile yarışacak gibi görünüyor. Sonuç olarak, Samsung’un nihai kâr-zarar hanesinde gözle görülür bir etki olması için şirketin büyük bir kripto para işi yapması gerekiyor. Teknoloji devi, büyük bir kısmı akıllı telefon endüstrisi sayesinde olmak üzere, 2017’de çip satışlarından 69 milyar Dolar kazanmıştı.

Kaynak: Tech Crunch

Bugün yayımladığı 2017 yıllık finans raporlarıyla Intel'in 'dünyanın en büyük çip üreticisi' unvanını elinden alan Samsung, Bitcoin, Ether ve diğer kripto paraları üretmek için kullanılan ASIC çiplerinin üretiminine başladığını onayladı. Konuyla ilgili fazla detay verilmese de Samsung, hazır kripto para üretme araçları arayan şirketlerin dikkatini çekmek için TSMC gibi dev isimlerle yarışacak gibi duruyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği