Samsung Galaxy S8’de masaüstü özelliği olabilir

Samsung'un bu yıl tanıtılması beklenen telefonu Galaxy S8'i bir monitöre, klavyeye ve fareye bağlanmış bir şekilde gösteren bir ekran görüntüsü yayınlandı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Samsung’un bu yıl tanıtılması beklenen akıllı telefonu Galaxy S8’e ait olduğu iddia edilen bir sunum sayfası sızdırıldı. “Samsung Masaüstü Deneyimi” adındaki bu sayfa Galaxy S8’i, bir monitöre, klavyeye ve fareye bağlanmış bir şekilde gösteriyor. Yani Samsung’un yeni telefonu bir bilgisayar kasası olarak kullanılabilir.

Kusursuzluk arayışı

Görsel hakkında daha fazla bilgi bulunmuyor ancak bu görsel gerçekten Samsung’un hazırladığı sunumdan alınmışsa, şirket bu özelliği, yeni telefonunu tanıtmak için  kullanacaktır. Note 7’de yaşanan faciadan sonra Samsung’un dikkatleri başka bir noktaya çekmesi için Galaxy S8’i hem kusursuz yapması hem de inovatif değişikliklerle kullanıcıları cezbetmesi gerekiyor.

Genellikle yeni üst düzey akıllı telefonlarını Şubat sonu, Mart başı gibi gerçekleştirilen Mobil Dünya Kongresi‘nde tanıtan Samsung’un bu yıl biraz daha temkinli olmak adına denetimleri sıkılaştırdığı ve S8’i biraz daha ileri bir tarihte tanıtacağı belirtiliyor. Samsung ayrıca Note 7’lerdeki sorunun tam olarak ne olduğunu bu ay yayınlanacak bir raporla açıklayacağını belirtti.

iPhone’a karşı avantaj olabilir

S8 bu yıl Apple’ın piyasaya sunması beklenen 10. yıl özel iPhone’u ile bir yarışa girecek. Masaüstü modu özelliği Samsung’a bu yarışta bir üstünlük sunabilir.

Bu arada, masaüstü olarak kullanılabilme özelliği aslında akıllı telefon piyasasında yeni bir özellik değil. Microsoft’un Windows 10 Mobile işletim sistemine sahip telefonları ‘Continuum‘ adı verilen özellik sayesinde bir monitöre bağlanılarak masaüstü şeklinde kullanılabiliyordu.

Kaynak: CNBC

Samsung'un bu yıl tanıtılması beklenen akıllı telefonu Galaxy S8'e ait olduğu iddia edilen bir sunum sayfası sızdırıldı. "Samsung Masaüstü Deneyimi" adındaki bu sayfa Galaxy S8'i, bir monitöre, klavyeye ve fareye bağlanmış bir şekilde gösteriyor. Yani Samsung'un yeni telefonu bir bilgisayar kasası olarak kullanılabilir. Note 7 telefonlarla yaşanan sorunların ardından hem sorunsuz hem de inovatif bir telefon geliştirmek isteyen Samsung bu yeni özelliği iPhone'un 10. yıl özel modeli ile girişeceği yarışta kullanabilir.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği