Samsung dünyanın en büyük telefon fabrikasını açıyor

Samsung bu hafta dünyanın en büyük cep telefonu fabrikasını, dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon pazarı Hindistan'da açacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Samsung bu hafta dünyanın en büyük cep telefonu fabrikasını, dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon pazarı Hindistan’da açacak. 2020’de tamamlanması beklenen bu genişleme ile Hindistan’ın mevcut telefon üretim kapasitesi yılda 68 milyondan yılda 120 milyona çıkacak.

Elektronik devi ülkede 10 yıldan uzun bir süredir telefon üretiyor ancak çok ciddi bir rekabet söz konusu değildi. Örneğin bu yılın başlarında Apple Hindistan’da iPhone 6S için bir üretim denemesi yaptı. Daha önce de küçük bir iPhone SE serisi ülkede üretilmişti.

Hindistan yönetiminden destek

Bu tarz yerel üretim hamleleri Hindistan’a sadece iş imkanı sağlamakla kalmıyor aynı zamanda ülkede bu ürünleri satın alacak kişiler için de maliyeti düşürüyor. Hindistan hükumeti doğal olarak bu çalışmadan oldukça memnun. Samsung’un hamlesi, hükumetin “Make in India” (Hindistan’da yap) girişiminin bir parçası olarak tanıtılıyor. Başbakan Narendra Modi açılış töreninde Güney Kore Başkanı Moon Jae-in ile birlikte poz vererek projeye desteğini gösterdi.

Samsung Hindistan CEO’su H.C. Hong “Yeni fabrikamız dünyanın en büyük cep telefonu üretim fabrikası olarak Samsung’un Hindistan’a yatırımlarının bir sembolüdür ve hükumetin ‘Hindistan’da Yap’ programının başarısının göz alıcı bir örneğidir. Samsung Hindistan’ın uzun süreli bir ortağıdır. Hindistan’da Yapıyoruz, Hindistan için Yapıyoruz ve Dünya için Yapacağız. Hükumet politikaları ile uyum içinde, Hindistan’ı cep telefonları için küresel bir ihraç merkezi haline getirmek için çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Hindistan çok büyük ve gelişen bir akıllı telefon pazarı konumunda. Ülke, geçtiğimiz yıl ABD’yi geçerek Çin’in ardından dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon pazarı haline geldi. Yerel üretime yatırım yapmak Samsung için kesinlikle faydalı olacak. Samsung şu anda Xiaomi’nin ardından ülkedeki en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi konumunda.

Kaynak: TechCrunch

Samsung bu hafta dünyanın en büyük cep telefonu fabrikasını, dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon pazarı Hindistan'da açacak. 2020'de tamamlanması beklenen bu genişleme ile Hindistan'ın mevcut telefon üretim kapasitesi yılda 68 milyondan yılda 120 milyona çıkacak. Samsung şu anda Xiaomi'nin ardından ülkedeki en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi konumunda.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği