Sabır küpü de artık dijital

"Gocube" adlı girişim Rubik Küpü çözmeyi başaramayanlara umut olmak istiyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Yıllardır ortalama insanların yılmadan çözmeyi denediği, ama çok da başarılı olamadığı “Sabır Küpü” bir diğer adıyla Rubik Küpü çözümünü öğrenmek için yeni bir girişim var.

Kickstarter’da fonlamaya açılan Gocube adlı girişim, sabır küpünü dijitalleştirerek sizi kısa sürede bu işin ustası haline getirmek, daha sonra da “hızlı küp çözücüler” arasına sokmak istiyor. İçerisine yerleştirilen sensörler sayesinde küp üzerindeki renklerin anlık konumunu tutan ürün, kullanıcısının tüm hareketlerini takip edecek. Girişimin ayrıca ürüne sahip diğer kişilerle hızlı küp çözme yarışmaları, istatistik paylaşımı gibi hizmetleri de olacak.

Gocube, Kickstarter’da hedeflediği 25 bin Dolar‘ın yaklaşık 32 katına şimdiden ulaşmış durumda. Ürünler en erken Mart 2019’da piyasaya sunulacak.

Kaynak: Kickstarter

Kickstarter’de fonlamaya açılan Gocube adlı girişim, sabır küpünü dijitalleştirerek sizi kısa sürede küp çözümünün ustası haline getirmek istiyor. İçerisine yerleştirilen sensörler sayesinde küp üzerindeki renklerin anlık konumunu tutan ürün hem eğitim hem de yarışma amaçlı kullanılacak. Ürüne sahip diğer kişilerle küp çözme yarışmaları, ligler düzenletmek gibi amacı da olan girişimin ayrıntılı istatistiklerinizi tutarak bunları sizinle paylaşıyor olması da kendinizi geliştirecek alanları göstermede yardımcı olacak.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği