Rockstar yeni bir oyunla geliyor

Popüler video oyunlarının üreticisi Rockstar Games, Pazar günü sosyal medyada bir görsel paylaştı. Bu görsel yeni bir oyunun habercisi olarak yorumlandı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Rockstar Games dünyanın en popüler oyunlarından birisi olan Grand Theft Auto (GTA) için yeni güncellemeler yapmadığı zamanlarda başka popüler oyunlar üretiyor. Belki 2012’de piyasaya çıkan vurdulu kırdılı, kült aksiyon oyunu Max Payne 3‘ü hatırlarsınız. Ya da Vahşi Batı kasabalarına adalet getirme konusunda John Marston’a yardımcı olduğumuz epik ‘Red Dead Redemption‘ oyununu biliyor olabilirsiniz.

Olay şu ki: Rockstar Games, birkaç istisna dışında sadece döneme damga vuran oyunlar yapıyor ve şirket bir sonraki oyununun sinyallerini vermeye başladı. Aşağıdaki görsel Pazar sabahı Rockstar’ın blog’unda ve şirketin sosyal medya hesaplarında paylaşıldı.

rockstar_reddeadtease

Bu görsel ne anlama geliyor?

Çok büyük ihtimalle bu görsel yeni bir oyunun habercisi, bu yeni oyunun da uzun zamandır beklenen Red Dead Redemption’ın devam oyunu olması muhtemel. Görselde hem Rockstar’ın logosu hem de arka plan kan kırmızısı bir renkte. Ayrıca logonun etrafının soluk görüntüsü, Vahşi Batı’nın o soluk dokusunu çağrıştırıyor. Rockstar bunun dışında bize fazla bir ipucu vermiyor.

Ancak şirkete dair geçmiş bilgilerimiz, bu tarz paylaşımların ve sızıntıların yeni bir oyuna işaret ettiğini söylüyor. Bu yılın Nisan ayında, Read Dead Redemption 2’ye ait olduğu iddia edilen bir harita sızdırılmıştı. TechRadar bu haritanın Red Dead haritası olduğunun doğrulandığını söylüyor. Bu sızıntıdan edindiğimiz bilgiye göre yeni oyun, ilk oyunun devamından ziyade, hikayenin başlangıcını anlatan bir oyun (prequel) olabilir.

reddead2_reportedleak
Read Dead Redemption 2’ye ait olduğu iddia edilen harita

Peki Red Dead’in yeni bir oyunu geleceğine dair elimizde başka ne gibi bir kanıt var? İlk oyunun satış rakamları, bu oyunun yenisinin de popüler olabileceğinin kanıtı. 2015 Ağustos ayının verilerine göre toplam 14 milyonun üzerinde Red Dead Redemption oyunu satıldı. Bu rakamları okurken, bu oyunun sadece Playstation ve Xbox platformları için satışa sunulduğunu ve Xbox One uyumlu versiyonun yakın zamanda piyasaya sürüldüğünü akılda bulundurmak gerekiyor.

Masaüstü versiyonu gelebilir

Oyunun masaüstü versiyonunun üretilmemiş olması bugüne dek ciddi bir eleştiri noktası olmuştu. Rockstar’ın paylaştığı görselin, yeni bir oyundan ziyade, Red Dead Redemption’ın masaüstü versiyonunun geleceğinin işareti olduğunu düşünenler de yok değil.

Rockstar Games henüz bu görselle ya da yeni bir oyunla ilgili sorulara yanıt vermedi. Daha fazla bilgiyi ne zaman edineceğimiz belli değil ancak bu görselin altının yakın bir zamanda doldurulacağı düşünülüyor.

Kaynak: Business Insider

Grand Theft Auto (GTA), Max Payne ve Red Dead Redemption gibi popüler oyun serilerinin üreticisi Rockstar Pazar günü blogundan ve sosyal medya hesaplarından yeni bir görsel paylaştı. Kırmızı arka plan üzerine kırmızı ve soluk Rockstar logosundan oluşan görsel, Red Dead Redemption'ın çok beklenen devam oyununun yayınlanacağı şeklinde yorumlandı. Rockstar görselle ya da yeni bir oyunla ilgili bir açıklama yapmadı.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği