Red Dead Redemption 2’nin muhteşem hafta sonu

Rockstar Games geçtiğimiz hafta sonu piyasaya sürdüğü Red Dead Redemption 2 oyunundan sadece üç günde 725 milyon Dolar hasılat elde etti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

GTA serisinin yapımcıları, yeni bir başarı hikayesiyle karşımızda. Rockstar Games (ve ana şirketi Take-Two Interactive) geçtiğimiz hafta sonu piyasaya sürdüğü Red Dead Redemption 2 oyunundan sadece üç günde 725 milyon Dolar hasılat elde etti. Bu başarıya bugüne kadar ulaşabilen tek oyun yine aynı şirketin hazırladığı Grand Theft Auto V olmuştu. GTA V ilk üç gününde 1 milyar Dolar gelir elde etmişti.

Eleştirmenlerden olumlu not alan açık dünya aksiyon oyunu Red Dead Redemption 2 vahşi batıda geçiyor. Oyun ilk hafta sonunda bazı rekorlara imza attı. Playstation’ın dijital mağazasında en fazla satın alınan tam oyun olan RDR2, Playstation üzerinde ilk gün ve ilk üç gün satışlarında da rekoru eline geçirdi.

Bu haberler Take-Two ‘ya yatırım yapan yatırımcılar için iyi haber anlamına geliyor. Şirket daha önce satış rakamlarını yayınlamadığı için yatırımcılar endişelenmiş ve şirketin hisseleri Perşembe günü rakamlarına göre yüzde 10 gerilemişti. Ancak yeni rakamlarla birlikte Çarşamba günü hisselerin ciddi bir artışla, oyun öncesi seviyenin yüzde 10 üstüne çıktığı görüldü.

Red Dead Online’ın kitlesi oluşuyor

İlk satışların başarılı olması, yakında piyasaya sürülecek Red Dead Online oyununun geleceği için de olumlu bir haber. Oyunun geniş kitlelerce oynanması, çevrimiçi versiyonun da başarı elde etmesini sağlayabilir. Oyunun tam olarak kaç adet satıldığı açıklanmadı. Elde edilen geliri oyunun fiyatına bölerek de net bir rakam yakalamak mümkün değil çünkü oyun bir çok oyun konsoluyla birlikte paket halinde de satıldı.

Rockstar Games’in hazırladığı çevrimiçi dünyalar Take-Two için geçmişte önemli bir gelir kaynağı olmuştu. Grand Theft Auto Online, çıktığı yıldan bu yana satış beklentilerinin üzerine çıkıyor. CEO Strauss Zelnick “Geçtiğimiz yıl oyunun zirveyi gördüğünü düşünmüştük ama şimdiye kadar hoş bir şekilde yanıldığımızı gördük. Yeni içerik koyduğumuzda insanların katılmak için heyecanlandığını ve bunun harcamayı olumlu etkilediğini fark ettik.” diyor.

Red Dead’in önceki oyunu 14 milyon kopya satmıştı. Analistler ilk çeyrek sonuna kadar yeni oyunun 10-12 milyon adet satacağını düşünüyor. Önümüzdeki tatil sezonunda yapılacak satışlar, oyunun çeyrek performansı açısından belirleyici olacak.

Kaynak: Fortune

GTA serisinin yapımcıları, yeni bir başarı hikayesiyle karşımızda. Rockstar Games (ve ana şirketi Take-Two Interactive) geçtiğimiz hafta sonu piyasaya sürdüğü Red Dead Redemption 2 oyunundan sadece üç günde 725 milyon Dolar hasılat elde etti. Oyun ilk hafta sonunda bazı rekorlara imza attı. Playstation'ın dijital mağazasında en fazla satın alınan tam oyun olan RDR2, Playstation üzerinde ilk gün ve ilk üç gün satışlarında da rekoru eline geçirdi.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği