Robot Kanye West şarkı sözü yazıyor

ABD'nin West Virginia eyaletinden bir lise öğrencisi, Kanye West gibi rap sözleri yazıp söyleyebilen bir yapay zeka yazılımı geliştirdi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

ABD’de rap şarkıcısı Kanye West’in bir sonraki Amerikan başkanı olması gerektiğine dair bazı görüşler var. (Donald Trump’tan sonra tüm seçenekler mantıklı gelmeye başlamış olabilir). Hatta West 2020 seçimlerine katılabileceğine dair açıklamalarda bile bulundu. Ancak West’in Beyaz Saray’a çıkmadan önce, yapay zekayla donatılmış robot benzerini alt etmesi gerekecek. Hayır bu bir bilim kurgu eseri değil. ABD’nin West Virginia eyaletinden bir lise öğrencisi, Kanye West gibi rap sözleri yazıp söyleyebilen bir yapay zeka yazılımı geliştirdi.

Robbie Barrat adlı 17 yaşındaki hip-hop müzik hayranı ve kod yazarı, açık kaynak yazılım kullanarak kod yazmayı öğrendi. Başlangıçta sadece Kanye’nin kullandığı 6 bin adet rap ifadesini kullanarak yeni şarkılar yazan yazılım, daha sonra Kanye’nin kelime haznesini kullanarak yeni ifadeler üretmek için düzenlendi.

Yüzde yüz yapay zeka ürünü

Yazılımın yeteneklerinin sergilendiği Youtube kanalında Barrat “Alttaki ritm dışında bu şarkının tamamı derin nöral ağ tarafından üretilmiştir” diyor. Sonuç? Kanye’nin egosuyla süslenmiş hayal dünyasından ne kadar hoşlandığınıza göre değişir ancak bu yapay zekanın müziği kimilerine gerçek Kanye kadar güzel gelebilir.

Bu yazılım üzerinde kendi değişikliklerinizi yapıp yeni özellikler eklemek istiyorsanız, Barrat kullandığı kodu GitHub üzerinden paylaştı.

Kaynak: Mashable

ABD'nin West Virginia eyaletinden bir lise öğrencisi, Kanye West gibi rap sözleri yazıp söyleyebilen bir yapay zeka yazılımı geliştirdi. Robbie Barrat adlı 17 yaşındaki hip-hop müzik hayranı ve kod yazarı, açık kaynak yazılım kullanarak kod yazmayı öğrendi. Başlangıçta sadece Kanye'nin kullandığı 6 bin adet rap ifadesini kullanarak yeni şarkılar yazan yazılım, daha sonra Kanye'nin kelime haznesini kullanarak yeni ifadeler üretmek için düzenlendi.

https://youtu.be/gXeWMSDu0O4

1 Yorum

  • Biraz düz bir yorum olsa da, ses robot sesine çok az benziyor, bir lise öğrencisi için çok başarılı bir yazılım olmuş. Birkaç yıl sonra şarkıcılar işsiz kalabilir:)

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği