Robot genelevi bürokratik engele takıldı

Kanadalı şirket Kinky S Dolls'un ABD'nin Houston şehrinde açmak istediği robot genelevi, düzenlemecilerin engeline takıldı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Kanadalı şirket Kinky S Dolls’un ABD’nin Houston şehrinde açmak istediği robot genelevi, düzenlemecilerin engeline takıldı. Yetkililer, şirketin genelev inşa etmeyi planladığı alanda, daha önce bir kuaför olan binanın yıkılıp yeniden düzenlenmesi için gerekli izinleri almadığını gerekçe göstererek işletmenin açılışını geçici olarak durdurdu.

Kinky S Dolls geçtiğimiz ay Facebook üzerinden yaptığı açıklamada, Houston’da ‘oyuncak kadın genelevi’ açmayı planladığını açıklamıştı. Şirketin Kanada’nın Toronto şehrinde bir genelevi daha bulunuyor. Kinky S Dolls sosyal medyada, insan benzeri, konuşabilen robotlarının satın alınabileceğini ya da kiralanabileceğini söylüyor.

The Chronicle’ın haberine göre Kinky S Dolls’un konsepti bir mağazaya benziyor. Müşteriler içeriye girdiklerinde, mağazada sergilenen insan benzeri robotlardan dilediklerini kiralayıp özel odalarda saatlik ya da yarım saatlik kullanabiliyor. Robotlar sentetik deri malzemelerinden yapılmış ve iskeletleri oldukça hareketli.

Tepkilerle karşılaştı

Şirketin karşılaştığı tek engel bina düzenleme etme izni değildi. Yerel halk ve bazı yetkililer de şehirlerinde bir robot genelevi açılmasına tepkili. Houston Belediye Başkanı Sylvester Turner “Ahlak polisliği yapmaya çalışmıyorum ama Kinky S Dolls benim bu şehirde yer almasını istediğim türden bir işletme değil.” dedi.

Houston’da seks amaçlı insan kaçakçılığını bitirmeyi amaçlayan Elijah Rising adlı kar amacı gütmeyen bir organizasyon, Kinky S Dolls şirketini şehirde istemediklerine dair internet üzerinden bir imza kampanyası düzenledi. 12 binin üzerinde imza toplayan kampanyanın hedefi 15 bin imza.

Kaynak: The Guardian

Kanadalı şirket Kinky S Dolls'un ABD'nin Houston şehrinde açmak istediği robot genelevi, düzenlemecilerin engeline takıldı. Yetkililer, şirketin genelev inşa etmeyi planladığı alanda, daha önce bir kuaför olan binanın yıkılıp yeniden düzenlenmesi için gerekli izinleri almadığını gerekçe göstererek işletmenin açılışını geçici olarak durdurdu. Şehrin belediye başkanı ve bazı organizasyonlar, Houston'da bu tarz bir işletme istemediklerine dair açıklamalarda bulundu.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği