Robert Downey Jr. iklim değişikliği ile mücadele edecek

Oyuncu, iklim değişikliğiye mücadelede yapay zeka odaklı bir yöntem kullanacak yeni projesini re:MARS konferansında tanıttı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

İklim değişikliğine dikkat çekmek için çalışan ünlüler arasına en son Marvel’ın Avengers’ında Tony Stark rolünde izlediğimiz Robert Downey Jr. da katıldı.

Oyuncu geçtiğimiz Salı günü Amazon’un re:MARS adını taşıyan yapay zeka konferansına katılarak, konuyla ilgili planlarını açıkladı. Downey’nin Footprint Coalition (Ayak izi Koalisyonu) adını taşıyan girişimi 2020 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayacak.

“Robot teknolojisi ve nanoteknolojinin yardımıyla 10 yıl içinde gezegenimizi büyük ölçüde temizleyebiliriz’’ diye konuşan Downey, projenin internet sitesinin açıldığını ve güncellemeler için e-posta listesine üye olunabileceğini ekledi.

İklim değişikliği canlı nüfusunu tehdit ediyor

İklim değişikliği Dünya’nın en önemli sorunlarından biri. Geçtiğimiz hafta yayınlanan Avustralya çıkışlı National Centre for Climate Restoration raporu, hemen önlem alınmadığı takdirde iklim değişikliğinin global ve ulusal nüfuslarda azalma, canlı türlerinin yokoluşu, ekonomik yarılmalar ve sosyal kargaşaya sebep olacağının altını çizmişti.

Kaynak: ABC News

Oyuncu geçtiğimiz Salı günü Amazon’un re:MARS adını taşıyan yapay zeka konferansına katılarak, iklim değişikliğine karşı mücadele ile ilgili planlarını açıkladı. Downey’nin Footprint Coalition (Ayak izi Koalisyonu) adını taşıyan girişimi 2020 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayacak. “Robot teknolojisi ve nanoteknolojinin yardımıyla 10 yıl içinde gezegenimizi büyük ölçüde temizleyebiliriz’’ diye konuşan Downey, projenin internet sitesinin açıldığını ve güncellemeler için e-posta listesine üye olunabileceğini ekledi.Yorumunuz: