Ridley Scott, Kevin Spacey’yi ‘sildi’

Birkaç hafta önce Kevin Spacey hakkında çıkan cinsel taciz iddiaları, Spacey’nin birçok yapımdan çıkarılmasına neden oldu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Oyuncu Anthony Rapp, Spacey’nin kendisini 14 yaşındayken taciz ettiğini açıkladıktan sonra gazeteci Heather Unruh da 18 yaşındaki oğlunun geçtiğimiz yıl Spacey tarafından taciz edildiğini söyledi. Suçlamaların ardından Spacey birçok yapımdan çıkarıldı. Öncelikle Netflix, House of Cards’ın 6. sezonunun çekimlerini durdurduğunu açıkladı. Daha sonra The Holiday Reporter adlı dergi, 6. sezonda Spacey olmayacak şekilde final sezonunun yeniden çekileceğini duyurdu. Ayrıca Netflix Spacey’nin oynayacağı, Gore Vidal’ın hayatını anlatan biyografi filmi Gore’u da iptal etti.

Spacey birçok yapımdan çıkarıldı

All the Money in the World, Kevin Spacey’i silen en son yapım oldu. Yönetmen Ridley Scott, 22 Aralık’ta gösterime girecek filminden Kevin Spacey’i çıkardı. Filmdeki J. Paul Getty karakterini Spacey’nin yerine Christopher Plummer canlandıracak. Yaşanan bu gelişme, 22 Aralık olarak belirlenen gösterim tarihini değiştirmedi. Aslında rol için ilk olarak Christopher Plummer’ın seçildiği fakat stüdyo yöneticileri ‘daha büyük’ bir isim istediği için Kevin Spacey’e karar verildiği de alınan bilgiler arasında. Yönetmenin Spacey-Plummer değişimini nasıl yapacağı henüz bilinmiyor fakat gösterim tarihine bu kadar az zaman kalmışken diğer oyuncuları yeniden çağırıp çekim yapmak oldukça büyük bir iş. Diğer bir zorluk ise Spacey’nin sahnelerinin çoğunun farklı yerlerde çekilmiş olması.

Corey Feldman da istismara uğradığını açıkladı

Geçtiğimiz hafta oyuncu Corey Feldman da, çocukken oyunculuk yaptığı sırada diğer genç oyuncular tarafından cinsel istismara uğradığını açıklamıştı. Konuyla ilgili yaşanan son gelişmede, Los Angeles Polis Teşkilatı’nın zaman aşımından ötürü Corey Feldman tarafından bildirilen cinsel istismar vakalarını artık araştırmayacağı söylendi.

Kaynak: The Hollywood Reporter, US News

Oyuncu Anthony Rapp, Kevin Spacey’nin kendisini 14 yaşındayken taciz ettiğini açıkladıktan sonra gazeteci Heather Unruh da 18 yaşındaki oğlunun geçtiğimiz yıl Spacey tarafından taciz edildiğini söyledi. Suçlamaların ardından Spacey birçok yapımdan çıkarıldı. Öncelikle Netflix, House of Cards’ın 6. sezonunun çekimlerinin durdurulduğunu açıkladı. Daha sonra The Holiday Reporter adlı dergi, 6. sezonda Spacey olmayacak şekilde final sezonunun yeniden çekileceğini duyurdu. Ayrıca Netflix, Spacey’nin oynayacağı Gore Vidal’ın hayatını anlatan biyografi filmi Gore’u da iptal etti. All the Money in the World, Kevin Spacey’i silen en son yapım oldu. Yönetmen Ridley Scott, Kevin Spacey’i 22 Aralık’ta gösterime girecek filminden çıkardı. Filmdeki J. Paul Getty karakterini Spacey’nin yerine Christopher Plummer canlandıracak. Geçtiğimiz hafta oyuncu Corey Feldman da, çocukken oyunculuk yaptığı sırada diğer genç oyuncular tarafından cinsel istismara uğradığını açıklamıştı. Konuyla ilgili yaşanan en son gelişmede, Los Angeles Polis Teşkilatı’nın zaman aşımından ötürü Corey Feldman tarafından bildirilen cinsel istismar vakalarını artık araştırmayacağı bildirildi.Yorumunuz: