Retweet rekorunu kırdı, nugget’ları kaptı

Fast-food zinciri Wendy's'den, Twitter üzerinden bir yıl boyunca ücretsiz nugget isteyen Carter Wilkerson, 3,5 milyon retweet ile Twitter rekorunu kırdı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

ABD’nin Nevada eyaletinden Carter Wilkerson adlı bir genç, 6 Nisan’da fast-food zinciri Wendy’s’e bir tweet atarak, bir yıl boyunca ücretsiz tavuk nugget (kızarmış küçük tavuk parçaları) kazanmak için ne kadar retweet alması gerektiğini sordu. Wendy’s’in yanıtı “18 milyon” oldu. Bu abartılı rakam Wilkerson’ın hevesini kırmadı ve genç sadece bir ay içerisinde Twitter’ın retweet rekorunu kırdı.

Twitter’da pek çok ünlü hesaptan destek isteyen genci, Apple Music, Google ve Microsoft gibi teknoloji devlerinin yanı sıra aktör Aaron Paul, T-Mobile CEO’su John Legere ve eski retweet rekortmeni sunucu Ellen DeGeneres de retweet ederek destekledi. Kampanya sırasında Wilkerson’ın hesabı, Twitter’dan mavi tik alarak doğrulandı. Hatta Twitter kampanya için emojili özel bir hashtag de hazırladı. Wilkerson’ın tweet’i Twitter’ın ilk çeyrek rakamlarının açıklandığı hissedar mektubunda da kendisine yer buldu.

Wilkerson’ın tweet’i şu anda 3,5 milyon retweet’in üzerinde:

Ellen yenilgiden kurtulamadı

Oscar ödül töreninde çektiği özçekim ile dünyanın en çok paylaşılan tweet’ine sahip olan Ellen DeGeneres, 18 Nisan’da Wilkerson’ı programına çağırdı ve eğer gerçekten 18 milyon retweet alırsa kendisine özel bir ödül vereceğini söyledi. Ellen ayrıca Wilkerson’dan, kendi rekorunu kırmamasını istedi ve bu yüzden hayranlarına eski rekorun sahibi olan tweet’ini yeniden retweet etmelerini söyledi. Ne var ki bu taktik işe yaramadı ve Ellen’ın tweet’i birkaç hafta sonra ikinci sıraya düştü.

Tweet’in popülerlik kazanmasının ardından Wilkerson, rekorun kırılması halinde Wendy’s’in Dave Thomas Evlat Edinme Vakfı’na 100 bin Dolar yardımda bulunmasını talep etti. Wendy’s hem bu talebi hem de tavuk nugget talebini kabul etti. Rekorun kırılması ile birlikte verilen sözler yerine getirildi ve Wilkerson artık bir yıl boyunca Wendy’s’den ücretsiz olarak tavuk nugget yiyebilecek. Günlük kaç adet nugget’ın ücretsiz olarak verileceğine dair herhangi bir rakam açıklanmadı. Wendy’s’in bu kampanya sırasında yaptığı reklamlar, Wilkerson’ın nugget taleplerinin yanında çok daha değerli.

Kaynak: The Verge

ABD'nin Nevada eyaletinden Carter Wilkerson adlı bir genç, 6 Nisan'da fast-food zinciri Wendy's'e bir tweet atarak, bir yıl boyunca ücretsiz tavuk nugget (kızarmış küçük tavuk parçaları) kazanmak için ne kadar retweet alması gerektiğini sordu. Wendy's'in yanıtı "18 milyon" oldu. Bu abartılı rakam Wilkerson'ın hevesini kırmadı ve genç sadece bir ay içerisinde Twitter'ın retweet rekorunu kırdı.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği