‘Rafçekim’ yapan buzdolapları

Raflarının fotoğrafını çekip telefonunuza gönderen buzdolapları, dolaba bakma imkanınız olmadığında dolapta neyin olup neyin olmadığını görmenizi sağlıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Günümüzde neredeyse herkes selfie çekmeyi seviyor. Artık buzdolapları da bu furyaya katıldı. Yüksek teknolojili buzdolaplarında ‘shelfie’ (İngilizce: raf) çekilmesini sağlayan kameralar var. Buzdolabı, çektiği fotoğrafı telefonunuza gönderebiliyor. Asıl amaç ise, buzdolabına bakma imkanınız olmadığında dolapta neyin olup neyin olmadığını görerek ona göre alışveriş yapmanıza imkan sağlamak.

John Lewis adlı şirkete göre, selfie çekebilen buzdolaplarının satışı sadece bu yıl içinde üç kat arttı. Fiyatı yaklaşık 4 bin 500 Euro olan Samsung Family Hub‘ın üç adet kamerası var ve dolabın kapısı her kapandığında otomatik olarak fotoğraf çekip telefonunuza gönderiyor. Kameralar dolabın üst, orta ve alt kısımlarında yer alıyor ve dolabın ışığı sönmeden hemen önce fotoğraf çekiyor. Fiyatı bin Euro olan Bosch Home Connect buzdolabının ise iki adet kamerası var. Samsung’un buzdolabı gibi o da dolabın içinin fotoğrafını çekiyor. Hatta yanlışlıkla dolabın kapısını açık bırakırsanız telefonunuza uyarı gönderiyor.

Yiyecek israfını önleyebilir

Samsung Electronics’in Ürün Yönetim Müdürü Nick Bevan, “Hepimiz markette dolanırken ‘Acaba evde havuç var mıydı?’ diye ikileme düşmüşüzdür. Artık telefonunuzu kontrol edip dolapta ne var ne yok görebileceksiniz. Selfie çekebilen buzdolapları, yiyecek israfının azaltılmasına da yardımcı olacak.” diyor.

Kaynak: Daily Mail

Günümüzde neredeyse herkes selfie çekmeyi seviyor. Artık buzdolapları da bu furyaya katıldı. Yüksek teknolojili buzdolaplarında 'shelfie' (İngilizce: raf) çekilmesini sağlayan kameralar var. Buzdolabı, çektiği fotoğrafı telefonunuza gönderebiliyor. Asıl amaç ise, buzdolabına bakma imkanınız olmadığında dolapta neyin olup neyin olmadığını görerek ona göre alışveriş yapmanıza imkan sağlamak. Fiyatı yaklaşık 4 bin 500 Euro olan Samsung Family Hub'ın üç adet kamerası var ve dolabın kapısı her kapandığında otomatik olarak fotoğraf çekip telefonunuza gönderiyor. Kameralar dolabın üst, orta ve alt kısımlarında yer alıyor ve dolabın ışığı sönmeden hemen önce fotoğraf çekiyor. Fiyatı bin Euro olan Bosch Home Connect buzdolabının ise iki adet kamerası var. Samsung'un buzdolabı gibi o da dolabın içinin fotoğrafını çekiyor. Selfie çekebilen buzdolapları, yiyecek israfının azaltılmasına da yardımcı olacak.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği