Prisma ile sanat eseri gibi fotoğraflar

Rus fotoğraf uygulaması Prisma, çektiğiniz fotoğrafları ünlü sanatçıların resim tarzlarına göre düzenleyerek birer sanat eserine dönüştürüyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Prisma Labs tarafından geliştirilen Prisma adlı uygulama, çektiğiniz fotoğrafları birer sanat eserine dönüştürmenizi sağlıyor. Instagram ile hayatımızda yer eden fotoğraf filtrelerini bir adım öteye taşıyan uygulama, çektiğiniz fotoğrafları Picasso, Van Gogh, Munch gibi ünlü ressamların tarzlarına uygun bir şekilde düzenliyor.

Prisma sıradan filtre uygulamalarından farklı olarak fotoğrafların üzerine bir efekt yerleştirmek yerine fotoğrafı inceleyerek farklı tarzlara göre değiştiren bir yapay sinir ağı teknolojisi kullanıyor. Bu da her fotoğrafa etkileyici ve kendine has bir hava katıyor.

Kısa sürede popüler oldu

Rusya menşeli uygulama, yayınlandığı tarihten itibaren Rusya ve eski Sovyetler Birliği ülkelerindeki uygulama mağazalarında ilk sıraya yerleşti. Şimdilik sadece iOS için üretilen uygulamanın yakında Android versiyonunun da çıkacağı belirtiliyor.

Thenextweb sitesi Prisma’nın Android versiyonunun bu ayın sonuna doğru çıkacağını belirtiyor. Ayrıca videolar için de aynı filtrelerin kullanılması için çalışmaların devam ettiği ifade ediliyor. Yakın zamanda Instagram akışlarımızın ‘resim gibi fotoğraflarla’ dolacağını söyleyebiliriz.

Screenshot_4

Prisma adlı iOS uygulaması sayesinde çektiğiniz fotoğrafları birer sanat eserine dönüştürebiliyorsunuz. Picasso, Van Gogh, Munch gibi ünlü sanatçıların tarzlarına göre fotoğrafları düzenleyebilen uygulama klasik filtre anlayışının çok daha ötesine geçiyor. Uygulamanın Android versiyonu ve video düzenleme özelliği üzerine çalışmaların devam ettiği belirtiliyor.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği