PETA: “Hayvanlar Noel hediyesi değildir”

PETA'nın yeni "Hayvanlar Noel hediyesi değildir" adlı videosu, evcil hayvanların özel günlerde hediye olarak verilmesinin yarattığı sorunu dile getiriyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

PETA’nın yeni “Hayvanlar Noel hediyesi değildir” adlı videosu, evcil hayvanların özel günlerde hediye olarak verilmesinin yarattığı sorunu dile getiriyor. PETA ve Serviceplan Campaign International, süs ışıklarından bir köpek silueti ve bir tasma yaptı ve Hamburg’un farklı noktalarında bu ışıklı köpek heykellerini ‘terk etti’.

Siluetin ardında yatan mesajı netleştirmek için genellikle evcil hayvanların terk edildiği otoyol servis alanları tercih edildi. PETA özel proje üretim sorumlusu Jobst Eggert “Hayvanlar canlı varlıklardır ve çok kişisel ihtiyaçları ve hisleri vardır. Sürekli ve sevildikleri bir eve ihtiyaç duyarlar. Duygusal videomuzla insanlara, tatil alışverişinde hayvan dostu hediyeler almanın hem insanlar hem de hayvanlar için önemini hatırlatmaya çalıştık.” diyor.

Kaynak: The Drum

Özel günlerde hediye olarak alınan hayvanların önemli bir kısmı kısa bir süre sonra sokağa terk ediliyor. Bu soruna dikkat çekmek isteyen PETA "Hayvanlar Noel hediyesi değildir" başlıklı bir video hazırladı. Videoda yol kenarına terk edilmiş ışıklı köpek heykelleri görülüyor. PETA böylece, bu şekilde sokağa terk edilecek hayvanların hediye olarak verilmesini önlemek istiyor.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği