Pakistan Youtube, Twitter ve Facebook’a erişimi engelledi

Protestoların engellenmeye çalışıldığı sırada 6 kişinin ölmesi, 200 kişinin yaralanmasının ardından Pakistan hükumeti sosyal medyaya erişim yasağı getirdi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Pakistan’ın Facebook, YouTube ve Twitter’ı engellediği bildirildi. Associated Press’in haberine göre erişim engellemeleri, başkent İslamabad çevresindeki İslamcı protestoların engellenmeye çalışıldığı sırada 6 kişinin ölmesi, 200 kişinin ise yaralanmasının ardından gerçekleşti. Ayrıca birçok büyük televizyon kanalının yayınları kesilerek bir de medya sansürü uygulandı.

Twitter, Pakistan’ın ülkedeki hizmetini engellediğini teyit ederken Facebook ve YouTube ise konuya henüz yorum yapmadı. Bölgede yaşayan birçok gazetecinin Pakistan’ın hareketlerine dikkat çekmesiyle Twitter’da hükumete karşı büyük bir tepki oluştu. Bazı kullanıcılar VPN kullanarak engellenen sosyal medya sitelerine girebildiklerini bildirdi.

Kaynak: Mashable

Pakistan'ın Facebook, YouTube ve Twitter'ı engellediği bildirildi. Associated Press'in haberine göre erişim engellemeleri, başkent İslamabad çevresindeki İslamcı protestoların engellenmeye çalışıldığı sırada 6 kişinin ölmesi, 200 kişinin ise yaralanmasının ardından gerçekleşti. Twitter, Pakistan'ın ülkedeki hizmetini engellediğini teyit ederken Facebook ve YouTube ise konuya henüz yorum yapmadı. Bazı kullanıcılar VPN kullanarak engellenen sosyal medya sitelerine girebildiklerini bildirdi.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği