Oyuncu Jim Carrey, Facebook hesaplarımızı kapatmamızı istiyor

Jim Carrey Facebook hesabını sileceğini ve hisselerini satacağını açıkladı. Sebebi 2016’da yapılan ABD başkanlık seçimlerine karışan Rus müdahalesi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Aktör ve komedyen Jim Carrey, Facebook’u terk etmek konusunda şaka yapmıyor. Carrey, Twitter ve Facebook hesaplarından yaptığı açıklamada Facebook sayfasını sileceğini ve şirketteki hisselerini satacağını açıkladı. Ne kadar hissesi olduğunu ve değerlerinin ne kadar olduğunu açıklamayan Carrey, diğer Facebook yatırımcılarını #unfriendfacebook etiketiyle kendisini takip etmeye çağırdı.

Aktör, Facebook’u terk etmesinin nedeninin 2016 ABD seçimleri öncesinde Rusya bağlantılı hesaplar tarafından paylaşılan içerikler olduğunu söylüyor:

@facebook hissemi satıyor ve sayfamı siliyorum çünkü @facebook seçimlerimizdeki Rusya etkisinden kazanç sağladı ve hala bunu durdurmak için elinden geleni yapmıyorlar. Geleceğimizi önemseyen diğer tüm yatırımcıların aynısını yapmaya davet ediyorum. #unfriendfacebook

Zuckerberg ilk başta Facebook’taki sahte haber ve içeriklerin 2016 başkanlık seçimlerine etki ettiği fikrini reddetmişti. Ancak daha sonra sahte haberlerin sorun teşkil ettiğini ve ABD siyasetini aksatmaya çalışan Rus bağlantılı reklamların 126 milyon kişiye ulaştığını kabul etti. Ayrıca yakın zamanda Zuckerberg yabancı müdahalelere ve kötü niyetli gönderilere daha fazla içerik moderatörü işe alarak karşılık vereceğini belirtmiş olsa da, sorunun ne kadar sürede çözülebileceği hakkında kendisinin de bilgisi olmadığını söyledi.

Sözcüsü aracılığıyla Fortune‘a gönderdiği açıklamada Jim Carrey sosyal medyada yazdıklarına birkaç eklemede bulundu:

Uzun bir süre boyunca Amerika iki tarafının okyanuslarla çevrili olmasının getirdiği coğrafi avantajın rahatlığını yaşadı. Ancak günümüzde sosyal medya çıkarlarımıza uygun hareket etmeyen kişilerin geçebileceği siber köprüler kurdu ve buna izin veriyoruz. Hiçbir duvar bizi bundan koruyamayacak. Sosyal medya platformlarının sahipleri tarafından daha fazla denetimi teşvik etmeliyiz. Bu kolay erişim daha sorumluca kontrol edilmeli. Şu an ihtiyacımız olan şey, aktivist yatırımcıların sorumlu denetimin gerektiği mesajını göndermesidir. Dünyanın ihtiyacı olan şey, vicdanı olan bir kapitalizmdir.

Kaynak: Fortune

Aktör ve komedyen Jim Carrey, Facebook’u terk etmek konusunda şaka yapmıyor. Carrey, Twitter ve Facebook hesaplarından yaptığı açıklamada Facebook sayfasını sileceğini ve şirketteki hisselerini satacağını açıkladı. Ne kadar hissesi olduğunu ve değerlerinin ne kadar olduğunu açıklamayan Carrey, diğer Facebook yatırımcılarını #unfriendfacebook etiketiyle kendisini takip etmeye çağırdı.2 yanıt

  1. Berna Çıpa avatarı
    Berna Çıpa

    Bu sefer güldürmedi… Eşi intihar ettikten sonra Jim Carrey kendini toparlayamadı. Umarım kısa zamanda eski günlerine döner. :(((

Yorumunuz: