Otonom araçlara holografik uşak

İngiliz lüks otomobil üreticisi Bentley, otonom araçlarda kullanılmak üzere, sesli komutlarla çalışan holografik uşak geliştiriyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Arabanızda holografik bir uşak ister miydiniz? Botlar ve yapay zeka günümüz teknolojisinin er meydanı. Siri’yi ya da Cortana’yı düşünün. Hayatlarımızı daha kolay ve rahat hale getirmek için varlar. Şimdi İngiliz lüks otomobil üreticisi Bentley de hayatımızı daha da kolaylaştıracak devrim niteliğinde bir şey üretmeye hazırlanıyor: arabanızda belirip size yardım edebilecek holografik bir uşak. Restoranlara sizin yerinize rezervasyon yapabilir, ya da size öneriler sunabilir.

The Mirror’ın yaptığı habere göre, Bentley’in tasarım müdürü Stefan Sielaff “Henüz hayata geçirmediğimiz bu teknolojiler arabaya yüklendiğinde çok daha büyük önem kazanacak” diyor. Holografik uşak direksiyonun başına geçtiğinde “Ev. Annem” demeniz yola koyulmak için yeterli olacak.

Bu teknolojinin yakın bir zamanda hayata geçmesi pek muhtemel görünmüyor, ama Bentley ya da Rolls-Royce gibi büyük markaların otonom araçların kol gezdiği bir dünyada nasıl arabalar üreteceklerini takip etmek oldukça heyecan verici.

Bentley otonom araçlarda sesli komutlarla yönetilenilen holografik bir uşak üzerinde çalışıyor. Akıllı telefonlardaki sesli asistanlar gibi çalışacak olan holografik uşak sizin yerinize rezervasyon yapıp size öneriler sunabilecek.Bir yanıt

  1. OtoDrive OtoNom OtoLife avatarı
    OtoDrive OtoNom OtoLife

    geleceğe dair güzel hayaller futuristik filmlerde nadiren var, kısa ve öz bir özet olmuş

Yorumunuz: