Otonom araç sektörünün en beklenmedik oyuncusu: Ikea

Son yıllarda yaşadığı teknolojik dönüşümle dikkat çeken Ikea, otonom araçların geleceğinde de 'kendi usulünce' yer almak istiyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Kabaca mobilya ve ev tekstili markası olarak bilinen Ikea‘nın, teknoloji şirketi TaskRabbit‘i satın almasıyla hızlanan dönüşüm süreci devam ediyor.

Ikea’nın inovasyon birimi Space10 bu kez bambaşka bir yola girerek otonom araç teknolojilerine yoğunlaşmaya karar verdi. Tasarım ofisi Foam‘la yapılan iş birliğiyle farklı konseptler oluşturan birimin amacı, insanların otonom araçlar hakkındaki bakış açısını genişletmek. Konseptlerin tamamında İsveç minimalizmi ve olabildiğince sade bir gelecek tasviri göze çarpıyor.

Space10 yetkililerine göre, tamamen otonom otomobillerin trafiğe çıktığı gün onlar aynı zamanda sadece otomobil olmaktan da çıktığı gün anlamına gelecek. Yani otonom araçlar herhangi bir şey olabilecek. İşte Ikea burada devreye giriyor. Zira marka, otonom araçlar üretmekten ziyade onları ihtiyaca göre dönüştürmeye yoğunlaşıyor.

Kaynak: Space10, Fast Company

Ikea'nın inovasyon birimi Space10 bu kez bambaşka bir yola girerek otonom araç teknolojilerine yoğunlaşmaya karar verdi. Tasarım ofisi Foam'la yapılan iş birliğiyle farklı konseptler oluşturan birimin amacı, insanların otonom araçlar hakkındaki bakış açısını genişletmek. Konseptlerin tamamında İsveç minimalizmi ve olabildiğince sade bir gelecek tasviri göze çarpıyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği