Nokia’nın yeni akıllı telefonu

Nokia'nın, yeni akıllı telefonu Nokia 9'a dair bazı görseller paylaşıldı. Telefon Android kullanıcılarını tatmin edebilecek özelliklere sahip.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Nokia’nın, akıllı telefon portföyünü zaman geçtikçe genişletme planları yakında neticeye ulaşabilir. Şirketin Nokia 9 ya da ‘Heart’ (Kalp) olarak adlandırdığı en son cihazından bazı görseller sızdırıldı.

FrAndroid’in incelediği cihaz görünüşe göre metal bir kasaya ve plastik anten döşemelerine sahip. (Görsellerde telefonun bir koruma kılıfı içinde bulunduğu görülüyor). Kulaklık girişi ve USB-C portunu bir arada kullanan telefonun hoparlörleri alt bölümde bulunuyor. Kapasitif navigasyon butonları ve parmak izi okuyucu özellikli ‘Home’ tuşu telefonun ön yüzünü tamamlıyor. Arkada ise iki adet kamera bulunuyor.

Yüksek performans için donanım mevcut

Performans denemesi raporuna göre ‘Heart’ Qualcomm Snapdragon 835 işlemci, 4GB RAM ve 64 GB depolama alanı barındırıyor. 5,27 inç genişliğindeki ekran 2K (QHD) çözünürlüğe sahip. Cihaz pek çok farklı model seçeneğinden birisini temsil ediyor. Android 7.1.1 işletim sistemi ile birlikte gelen telefonun kamera deneyimi için ayrı bir uygulaması bulunuyor. Nokia 9’un ayrıca Quick Charge 3.0 ile hızlı bir şekilde şarj olacağı ve kutuda kablosuz kulaklıkların da sunulacağı belirtiliyor.

Çift kamerayı çalıştıran uygulama, iki farklı 13 megapiksellik sensörün siyah beyaz ve renkli verilerini tek bir görselde birleştiriyor. Bu yöntem Leica ve Huawei’nin birlikte kullandığı yönteme benziyor. Cihazın halen gelişme aşamasında olduğunu bilmekte fayda var. Canlı yayın ve görsel içinde görsel gibi özelliklerin de Nokia 9’la kullanılabileceği ifade ediliyor.

Cihaza dair daha fazla detay açıklanmadı. Telefonun piyasaya çıkacağı tarih ve fiyatı merakla bekleniyor.

Kaynak: Pocket Now

Nokia'nın yeni akıllı telefonu Nokia 9 FrAndroid tarafından incelendi. Parmak izi okuyucusu ve USB-C portu gibi teknolojileri bünyesinde barındıran telefonun 13 megapiksellik iki kamerası bulunuyor. 'Heart' olarak da adlandırılan telefon Qualcomm Snapdragon 835 işlemci, 4GB RAM ve 64 GB depolama alanı barındırıyor. 5,27 inç genişliğindeki ekranı 2K (QHD) çözünürlüğe sahip.

1 Yorum

  • Nokia iyi donanım ve tasarıma sahip cihazlarla geliyor. Sanıyorum ki güncelleme tarafında da oldukça aktif olacaklar. Donanım ve tasarım olarak diğerlerinden farklı bi çizgi beklememek gerek. Aşağı yukarı belli ve sızdırılan bilgilerde de böyle olduğu görülüyor. Ancak çıkaracağı her model için 1-2 yıl boyunca güncelleme vermesi onu bir adım öne çıkartır. Yapmaları gereken de bu bence. Başarılar Nokia..

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği