New York Halk Kütüphanesi’nden ‘InstaRoman’ hamlesi

New York Halk Kütüphanesi, kitap okumaya yeni bir soluk getirmek için “InstaRoman” adlı uygulamasını duyurdu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

New York Halk Kütüphanesi kitap okumaya yeni bir soluk getirmek için “InstaRoman” uygulamasına başladı. Kendi Instagram hesabından klasik eserleri “Hikayeler” şeklinde paylaşan kütüphane bu sayede okuyucu kitlesini genişletmeyi hedefliyor. 

Proje, “Instagram Hikayeler uygulamasını yeniden yorumlayarak önemli eserlerin okunması adına yeni bir platform kazandırmak” şeklinde bir hedef koymuş durumda.

Mother in New York adlı bir reklam ajansı tarafından hayata geçirilen projede paylaşılan ilk kitap Lewis Carroll’ün ünlü eseri “Alice Harikalar Diyarında” oldu. Çizimler ise tasarımcı Magoz’a ait.  

Kütüphane bu yeni yaklaşımıyla hem kitap okuma hevesini artırmak hem de kendini daha geniş kitlelere anlatmak istiyor. Yönetici Christopher Platt “Kütüphanelerin yalnızca tozlu kitaplar barındıran binalar olmadığını herkese anlatmak istiyoruz” diyerek kampanyanın önemini vurguluyor.

Bu arada yukarıda saydığımız kitapları e-kitap formatında okumak için başvurulabilecek yollardan birinin de Project Gutenberg sayfası olduğunu hatırlatalım.

Kaynak: FortuneNYHK blog sayfası

New York Halk Kütüphanesi kitap okumaya yeni bir soluk getirmek için “InstaRoman” uygulamasına başladı. Kendi Instagram hesabından klasik eserleri "Hikayeler" şeklinde paylaşan kütüphane bu sayede okuyucu kitlesini genişletmeyi hedefliyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği