Netflix’ten memnun olmayan yok gibi

Netflix üyelerinin, artan üyelik ücretinin ardından yapılan bir ankette üyelerin yüzde 94,5’inin aldığı hizmetten memnun olduğu ortaya çıktı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Talep üzerine içerik oynatımı konusunda Netflix’in başarısı hepimizin malumu. Ancak son çeyrekte bu hizmete karşı bazı şüpheler ortaya çıkmıştı. Temmuz’da Netflix’in ikinci çeyrek raporu yayınlandığında ABD’de abone sayısının eskisi kadar hızlı artmadığı görülmüştü. Bazıları Netflix’in ABD’de doyma noktasına ulaştığını düşünürken diğerlerine göre ise durum farklıydı.

MarketWatch teknoloji editörü Jeremy C. Owens “Sorun ortada; artan aylık abonelik ücretleri kullanıcıların hesaplarını kapatmasına sebep oluyor” demişti.

Bu düşünce aslında kulağa mantıklı geliyor. Pek çok kullanıcı aylık masraflarını azaltmak için kablolu servislerden vazgeçip Netflix üyeliği alırken, Netflix’in aylık abonelik ücretini 7,99’dan 9,99’a çıkarmış olması kötü bir hamle gibi duruyor.

Anketlere göre sorun yok

Ancak CutCableToday tarafından yayınlanan yeni bir araştırmaya göre, Netflix’in aylık ücretindeki yüzde 25’lik artışa rağmen müşteri memnuniyeti geçtiğimiz yıla göre yüzde 2 artış gösterdi.

Rapora göre Netflix abonelerinin yüzde 94,5’i kendilerine sunulan hizmetten memnun ve aboneliğini devam ettirmek istiyor. Küçük fiyat artışlarına ve içeriklerdeki değişikliklere rağmen Netflix’in müşteri memnuniyeti her geçen yıl artmaya devam ediyor.

netflix-memnuniyet

Yüzde 1 nazar boncuğu

Daha da etkileyici olan ise Netflix abonelerinin sadece yüzde 1’inin hizmetten memnun olmadığını ifade etmiş olması. Herkesi aynı anda memnun etmenin mümkün olmadığı göz önünde bulundurulduğunda yüzde 1’lik memnuniyetsizlik, hele ki fiyat artışının olduğu bir dönemde, oldukça etkileyici bir oran.

Artan rekabet göz önünde bulundurulduğunda Netflix’in bu trendi ne kadar devam ettirebileceği henüz gizemini koruyor. Ancak Netflix kendisine özel kaliteli içerikler üretmeye devam ettiği sürece, şirketin geleceği parlak görünüyor.

Kaynak: Engadget

ABD’deki büyüme rakamlarının düştüğü gözlenen Netflix’e dair ortaya atılan iddiaların asılsız olduğu kanıtlandı. Bu düşüşün sebebinin, artan abonelik ücreti sebebiyle mutsuz olan müşteriler olduğunu iddia edenleri yalanlayan bir araştırma yayınlandı. Bu araştırmaya göre Netflix müşterilerinin yüzde 94,5’i aldığı hizmetten memnun ve aboneliğini sürdürmeyi düşünüyor. ‘Memnun değilim’ diyenlerin oranı ise sadece yüzde 1.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği