Nestlé denizde 6 ay içinde çözünen ambalaj üretti

Normalde ambalajların doğada çözünmesi 450 yılı buluyor ancak Nestlé, deniz ortamında 6 ay içinde çözünebilen bir ambalaj üretti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Nestlé, denizde altı içinde çözündüğünü iddia ettiği bir atıştırmalık ambalajı üretti. Şirket, geçtiğimiz yıl yaptığı bir açıklamada, 2025 yılına kadar bütün ürünlerinin ambalajlarını geri dönüştürülebilir ya da yeniden kullanılabilir hale getireceğini belirtmişti.

Nestlé’nin İnovasyon ve Sürdürülebilirlik Müdürü Michael Carroll, denizde çözünebilir ambalajla ilgili konuştu: “Bu ambalaj, deniz ortamında altı ay içinde çözünebilecek. Normal ambalajların denizde çözünme süresi yaklaşık 450 yıl.” Şirket, altı ay içinde çözünebilen materyali geliştirmek için doksan adet sorunu çözmek ve halihazırda kullanılan makine ve süreçleri dönüştürmek zorunda kaldığını söylüyor.

Ambalajın yüzde 60’ı geri dönüştürülebilir lifler içeriyor

Paketleme, ulaştırma ve depolama konularında mükemmel sonuca ulaşmak için on ay çalışan Nestle ekibi, ambalajın raf ömrünün oldukça uzun olduğunu söylüyor. Nestlé Ambalajlama Müdürü Bruce Funnell ise, ambalajların yaklaşık yüzde 60’ının geri dönüştürülebilir lifler içerdiğini belirtiyor. Bu yenilikçi ambalaj, YES! adı verilen meyve ve fındıklı barları paketlemek için kullanılacak ve ürün Temmuz ayında piyasaya sürülecek.

Kaynak: Sky News

Geçtiğimiz yıl, 2025 yılına kadar bütün ürünlerinin ambalajlarını geri dönüştürülebilir ya da yeniden kullanılabilir hale getireceğini söyleyen Nestlé bu anlamda önemli bir adım attı. Şirket, denizde altı ay içinde çözünebilen bir ambalaj üretti. Ambalaj, YES! adı verilen meyve ve fındıklı barları paketlemek için kullanılacak ve ürün Temmuz ayında piyasaya sürülecek.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği