Müzik klipleri de paralı olacak

Aylık 17 milyar klip izleten internetin en büyük müzik video ağı Vevo ücretli aboneliğe geçmeyi hedefliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Vevo Yönetim Kurulu Üyesi Erik Huggers, şirketin yıl sonuna doğru ücretli abonelik seçeneğini açıklayabileceğini söyledi.

“Şu anda iş modelimiz reklam destekli. Sektörde sürekli duyduğumuz önemli şeylerden biri de bir abonelik modeline doğru ilerlemenin gerekliliği. Bu bizim de ilgilendiğimiz bir konu” şeklinde konuşan Huggers, ücretli versiyonu Vevo’yu canlandırmak için yapacakları çalışmalardan biri olarak düşündüklerini söyledi.

2009’da Youtube’daki müzik videolarının popülaritesi üzerinden para kazanmak amacıyla kurulan şirket, yarısı mobil cihazlardan olmak üzere, aylık yaklaşık 17 milyar video gösterimine sahip. Ancak bu trafiği reklamlar yoluyla çok büyük bir gelire çevirme umutları bekleneni veremedi.

https://www.youtube.com/playlist?list=PL9tY0BWXOZFtscYke0LfODmu6j5B2GSmT

Huggers, ücretli versiyonla birlikte Vevo’yu, müşterilerini anlayan ve ihtiyaçlarına hizmet eden bir özel ürün merkezine çevirmeyi amaçladıklarını belirtti. Ayrıca Vevo’yu özel kılmak için Amy Winehouse’un hayatını anlatan Amy belgeseli benzeri bazı orijinal içerikler eklemek de planlar arasında.

“Bizce, daha iyi bir şey yapabilmek için önümüzde büyük bir fırsat ve geniş bir alan var” diyen Huggers “Bu plan için, şirketin henüz sahip olmadığı, oldukça yeni bir ‘kas yapısına’ ihtiyaç var” diyerek şirketin yapısına yönelik değişikliklerin gelebileceği sinyalini verdi.

Dünyanın en popüler müzik video ağı Vevo 2016 sonunda abonelik sistemine geçecek. Vevo'nun elinde bulundurduğu video klipler aylık yaklaşık 17 milyar kez görüntüleniyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği