Microsoft Edge iOS ve Android versiyonlarını tanıttı

Microsoft, Edge tarayıcısını iOS ve Android’de kullanıma sunuyor. Böylece, bilgisayarınız ve mobil cihazınız arasında kolayca geçiş yapabileceksiniz.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Microsoft, Edge tarayıcısını iOS ve Android’de kullanıma sunuyor. Microsoft’un mobil için attığı en mantıklı adımlardan biri de Windows’u Android ve iOS’u ile daha uyumlu hale getirmek. Eğer Android ya da iOS kullanıcısıysanız, Microsoft Edge mobili kullanarak görüntülediğiniz sayfaları bilgisayarda açıp daha sonra kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Bilgisayarınız ve mobil cihazınız arasında kolayca geçiş yaparken bilgileriniz arka planda senkronize edilecek. Windows 10 yüklü bilgisayarınızda görüntülediğiniz sayfaları mobilden görüntülemeye devam edebileceksiniz. Şifreleriniz ve favorileriniz cihazlarınız arasında senkronize edildiği için tarayıcınız her zaman size özel kalmış olacak.

Tasarımı bilgisayardakine çok benziyor

Bu ‘bilgisayardan devam etme’ özelliği Edge’in iOS ve Android’deki en belirgin özelliği zira mobilden görüntülediğiniz bir sayfa düzgün görünmüyorsa, çalışmıyorsa veya sayfayı daha büyük bir ekranda görüntülemek istiyorsanız işinize yarayabilir. Bilgisayardan devam etme özelliğinin yanı sıra, Microsoft Edge favorilere, geçmişte girilen sitelere, okuma listelerine ve e-kitaplara erişim imkanı veriyor. Microsoft Edge mobili deneyenler tasarımın bilgisayarda kullandıkları Microsoft Edge’e oldukça benzediğini söylüyor. Yine de şimdilik mobil versiyonda bütün özellikler yok. Microsoft, Edge’i 5 Ekim’de Apple’ın TestFlight (uygulamanın kullanıma sunulmadan önce son kez test edildiği platform) programında denedi. Yıl sonunda Edge mobilin son versiyonunu çıkarmayı planladıklarını belirtti.

Kaynak: The Verge

Microsoft, Edge tarayıcısını iOS ve Android’de kullanıma sunuyor. Windows 10 yüklü bilgisayarınızda baktığınız sayfalara mobilden bakmaya devam edebileceksiniz. Şifreleriniz ve favorileriniz cihazlarınız arasında senkronize edildiği için tarayıcınız her zaman size özel kalmış olacak. Bu ‘bilgisayardan devam etme’ özelliği Edge’in iOS ve Android’deki en belirgin özelliği zira mobilden görüntülediğiniz bir sayfa düzgün görünmüyorsa, çalışmıyorsa veya sayfayı daha büyük bir ekranda görüntülemek istiyorsanız işinize yarayabilir. Microsoft, Edge’i 5 Ekim’de Apple’ın TestFlight (uygulamanın kullanıma sunulmadan önce son kez test edildiği platform) programında denedi. Yıl sonunda Edge mobilin son versiyonunu çıkarmayı planladıklarını belirtti.Yorumunuz: