Microsoft Bitcoin ile ödemeyi bir süreliğine durdurdu

Tedbir amaçlı olarak Bitcoin ile ödemeyi bir süreliğine durduran Microsoft, Bitcoin eşik değerlerini daha makul oranlara çekmeye çalıştığını belirterek ödeme yöntemini yeniden kullanıma açtı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Microsoft geçtiğimiz günlerde kullanıcıların hesaplarına Bitcoin ile kaynak yüklemesini durdurmuştu. The Next Web’e konuşan bir şirket çalışanı kararın geçici olduğunu ve tedbir amaçlı alındığını belirtti.

Bu durum Microsoft için bir ilk değil. 2014 yılında Bitcoin ödeme yöntemini kullanıma açan şirket, Mart 2016’da ‘bir çalışanın maceraperestliği’ olarak değerlendirdiği bir hatadan dolayı ödeme yöntemini durdurmuş daha sonra ise yeniden kullanıma açmıştı.

Başlangıçta konuya dair resmi bir açıklama gelmese de Bleeping Computer’a göre bu durumu nedeni kripto para piyasasının istikrarsız oluşu olabilirdi. Bitcoin’in üç ay içinde 10 ile 20 bin Dolar arasında gidip gelmesi ise bu iddiayı destekler nitelikte. Avustralya merkezli bir şirketin haberine göre Microsoft geçici tedbirin ardından Bitcoin ile ödeme yöntemini kabul etmeye başladı. Şirket sözcülerinden biri konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Müşterilerimiz için Bitcoin eşik değerlerini daha makul oranlara çekmeye çalıştık ve ödeme yöntemini yeniden kullanıma açtık.”

Kaynak: The Next Web

Microsoft geçtiğimiz günlerde kullanıcıların hesaplarına Bitcoin ile kaynak yüklemesini durdurmuştu. The Next Web'e konuşan bir şirket çalışanı kararın geçici olduğunu ve tedbir amaçlı alındığını belirtti. Avustralya merkezli bir şirketin açıklamasına göre Microsoft geçici tedbirin ardından Bitcoin ile ödeme yöntemini kabul etmeye başladı. Şirket sözcülerinden biri konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Müşterilerimiz için Bitcoin eşik değerlerini daha makul oranlara çekmeye çalıştık ve ödeme yöntemini yeniden kullanıma açtık.”

Etiketler:

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği