Metropolitan Sanat Müzesi 569 kitabı ücretsiz kullanıma açtı

Metropolitan Sanat Müzesi kataloğunda bulunan 569 adet sanat tarihi kitabı ve 400 bin adet görsel müzenin internet sitesinde ücretsiz olarak sunuluyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Metropolitan Sanat Müzesi kataloğundan Işıklandırma Sanatı adlı kitabı Amazon üzerinden 118 Dolar’a satın alabilirsiniz ya da MetPublications internet sitesinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Sitenin sunduğu tek imkan bu değil. Geçtiğimiz 50 yıl boyunca yayımlanan Met Müzesi yayınlarına ait sanat tarihi eserlerini ücretsiz olarak aramak, okumak ve indirmek için siteye girmeniz yeterli. Üstelik site içeriğini sürekli genişletiyor.

3 yıl önce yaklaşık 400 esere ev sahipliği yapan MetPublications bugün toplamda 569 esere ücretsiz erişim imkanı sunuyor. Sitede Amerikan empresyonizmi ve gerçekçiliği, Leonardo da Vinci’nin anatomik çizimleri ya da Çin Budist ve Daoist heykelleri ile ilgili kitaplar bulmak mümkün. Satrançtan Afrika fildişi heykellerine, Van Gogh’un çizimlerinden Fransız Art Deco akımına kadar bir çok farklı konu üzerine yazılmış eser okunmayı bekliyor.

Kitapların hepsi İngilizce. Eğer İngilizce bilmediğiniz için bu kaynaklardan yararlanamıyorsanız üzülmeyin çünkü MetPublications sanat tarihine dair dolu dolu kitapların yanı sıra 400 bin adet görsele de ücretsiz erişim sunuyor.

Kaynak: Open Culture

Metropolitan Sanat Müzesi kataloğundan Işıklandırma Sanatı adlı kitabı Amazon üzerinden 118 Dolar'a satın alabilirsiniz ya da MetPublications internet sitesinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Sitenin sunduğu tek imkan bu değil. Geçtiğimiz 50 yıl boyunca yayımlanan Met Müzesi yayınlarına ait sanat tarihi eserlerini ücretsiz olarak aramak, okumak ve indirmek için siteye girmeniz yeterli. Eğer İngilizce bilmediğiniz için bu kaynaklardan yararlanamıyorsanız üzülmeyin çünkü MetPublications 400 bin adet görsele de ücretsiz erişim sunuyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği