El emeği göz nuru Dünya Kupası animasyonu

2018 Dünya Kupası'nın BBC yayını için Dünya Kupası tarihini anlatan 600 adet halının fotoğraflarından oluşan bir video hazırlandı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bu yaz Rusya’da düzenlenecek 2018 Dünya Kupası, Birleşik Krallık’ta BBC tarafından yayınlanacak. Tüm dünyanın merakla beklediği bu etkinlik için bir fragman hazırlayan BBC, ilginç bir yöntem tercih etti. Blinkink ekibi tarafından hazırlanan 600 adet halının fotoğrafları 60 saniyelik bir videoya dönüştürüldü. Günümüzün ve geçmişin en büyük futbolcularının tasvir edildiği halılar, bilgisayar destekli bir dokuma makinesinde hazırlandı.

Halılarda Lionel Messi, Christino Ronaldo ve Harry Kane gibi günümüz oyuncularının yanı sıra Diego Armando Maradona, Bobby Charlton ve Zinedine Zidane gibi efsane futbolcular da yer alıyor. Dünya Kupası tarihinde unutulmayan anlara da yer verilen videonun arka planında ise Ochi Charnye adlı Rus halk şarkısının Londra Metropolitan Orkestrası tarafından çalınan yeni bir düzenlemesi bulunuyor. Düzenleme, besteci Alex Baranowski tarafından yapıldı. Baranowski şarkının 5 dakikalık uzun bir versiyonunun da yayınlanacağını duyurdu.

“History Will Be Made” (Tarih Yazılacak) sloganıyla sonlanan video ilk kez geçtiğimiz hafta sonu FA Cup finalinin yayını sırasında yayınlandı. Video çekiminde kullanılan halılar 12 Haziran’da Manchester Ulusal Futbol Müzesi’nde sergilenecek.

Kaynak: Fast Company

Bu yaz Rusya'da düzenlenecek olan 2018 Dünya Kupası, Birleşik Krallık'ta BBC tarafından yayınlanacak. Tüm dünyanın merakla beklediği bu etkinlik için bir fragman hazırlayan BBC ilginç bir yöntem tercih etti. Blinkink ekibi tarafından hazırlanan 600 adet halının fotoğrafları 60 saniyelik bir videoya dönüştürüldü. Günümüzün ve geçmişin en büyük futbolcularının tasvir edildiği halılar, bilgisayar destekli bir dokuma makinesinde hazırlandı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği