Twitter ve Snapchat Dünya Kupası için iş birliği yapıyor

Twitter ve Snapchat, Salı günü yaptıkları bir açıklamada Fox Sports ile iş birliği yaparak 2018'de Rusya'da gerçekleşecek Dünya Kupası'na özel hizmetler sunacaklarını belirtti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Twitter ve Snapchat, Salı günü yaptıkları bir açıklamada Fox Sports ile iş birliği yaparak 2018’de Rusya’da gerçekleşecek Dünya Kupası’na özel hizmetler sunacaklarını belirtti.

Twitter, 64 oyunda atılan her golü kaydetmekle kalmayacak, ayrıca oyun öncesi özel gösterimleri, özetleri ve Landon Donovan ve Alexi Lalas gibi ABD’li futbol devlerinin görüneceği Moskova Kırmızı Meydan‘ı canlı olarak yayınlayacak. Snapchat’in bu projeye katkısıysa, özel kamera arkası görüntülerden, grafiklerden ve dünyanın dört bir yanından gelen futbol tutkunlarının tepkilerinden oluşan ‘Bizim Hikayelerimiz’ özel video bölümü oluşturmak olacak.

1986’dan beri katılan ABD bu yıl Dünya Kupası’nda yok

Geçtiğimiz yaz Twitter, Snapchat ve Facebook’un 15 Haziran’da başlayıp bir ay sürecek 2018 Dünya Kupası’nı yayınlama hakları için on milyonlarca Dolar teklif ettiği öne sürülmüştü. Bu üç sosyal ağ daha önce Amerika Ulusal Beyzbol Ligi‘nden futbol ve basketbol etkinliklerine kadar birçok spor etkinliğini yayınlamıştı. Fox’un Dünya Kupası’nı ABD’de yıllar boyunca canlı yayınlayabilmek için 400 milyon Dolar harcadığı söyleniyor. Bu yıl Dünya Kupası anlamında ABD için farklı bir yıl olacak zira 1986 yılından beri Dünya Kupası’na katılan ülke bu yıl etkinlikte yer almayacak.

Nielsen’a göre, 2014 yılında Dünya Kupası ABD’de 25 milyondan fazla insan tarafından seyredildi. Böylece ülke tarihinin en çok seyredilen futbol etkinliğine şahit olundu. Fox Sports Yöneticisi Alexis Ginas bir basın açıklamasında yapılan iş birliğini “Twitter ve Snapchat ile yaptığımız iş birlikleri kendimize sadece televizyon ekranında değil bilgisayarlarda ve mobil cihazlarda da yayın bölgesi bulduğumuzun güzel bir örneğini oluşturuyor.” sözleriyle değerlendirdi.

Kaynak: CNet

Twitter ve Snapchat, Salı günü yaptıkları bir açıklamada Fox Sports ile iş birliği yaparak 2018'de Rusya'da gerçekleşecek Dünya Kupası'na özel hizmetler sunacaklarını belirtti. Twitter, 64 oyunda atılan her golü kaydetmekle kalmayacak, ayrıca oyun öncesi özel gösterimleri, özetleri ve Landon Donovan ve Alexi Lalas gibi ABD'li futbol devlerinin görüneceği Moskova Kırmızı Meydan'ı canlı olarak yayınlayacak. Snapchat ise özel kamera arkası görüntülerden, grafiklerden ve dünyanın dört bir yanından gelen futbol tutkunlarının tepkilerinden oluşan 'Bizim Hikayelerimiz' özel video bölümü oluşturacak.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği