Medium abonelik modeline geçiyor

Medium CEO'su Ev Williams, Upfront Zirvesi kapsamında yaptığı konuşmada, şirketinin bu çeyrek içerisinde bir abonelik modelini piyasaya süreceğini açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Medium CEO’su Ev Williams, Upfront Zirvesi kapsamında yaptığı konuşmada, şirketinin bu çeyrek içerisinde bir abonelik modelini piyasaya süreceğini açıkladı. Bu gelişme, şirketin reklamlar dışında yeni bir gelir modeli oluşturmasını sağlayabilir. Medium için bu hayati önem taşıyor çünkü şirket geçtiğimiz ay New York’taki ofisinden 50 kişiyi çıkarmak zorunda kaldı.

Williams, yeni ürünü ‘Medium deneyimine bir iyileştirme’ olarak tanımladı ve insanları ürün hazır olduğunda abone olmaya davet etti. İşten çıkarmaların, abonelik sistemine geçişin bir parçası olduğunu belirten Williams, geçmişte şirketin büyük yayıncıları platforma çekerek reklam üzerinden gelir kazanmaya çalıştığını şimdi ise şirketin belirli bir odak noktası olacağını ifade etti. Açıklama alkışlarla karşılandı:

https://twitter.com/ballmatthew/status/827340681685266433?ref_src=twsrc%5Etfw

Okuyucu potansiyeli yüksek

Eğer Medium yeterince okuyucusunu, ekstra özellikleri kullanmak üzere ücretli ürününe yönlendirebilirse, yayıncılar için farklı bir iş modeli oluşturma amacına da ulaşabilir. Geçtiğimiz yıl Medium’da okuma oranı yüzde 300 arttı. Bu da abonelik için ortada bir potansiyel olduğunu gösteriyor. Okuyucular farklı ücretli sitelere abone olmaktansa, birden fazla yayıncının bulunduğu bir platforma abone  olmayı tercih edebilirler.

2011’de kurulan Medium şimdiye dek 132 milyon Dolar yatırım aldı ve şimdi bu yatırımları iyi bir şekilde değerlendirecek gibi görünüyor.

Kaynak: TechCrunch

Medium CEO'su Ev Williams, Upfront Zirvesi kapsamında yaptığı konuşmada, şirketinin bu çeyrek içerisinde bir abonelik modelini piyasaya süreceğini açıkladı. Bu gelişme, şirketin reklamlar dışında yeni bir gelir modeli oluşturmasını sağlayabilir. Medium için bu hayati önem taşıyor çünkü şirket geçtiğimiz ay New York'taki ofisinden 50 kişiyi çıkarmak zorunda kaldı. Geçtiğimiz yıl okuyucu sayısı üç kat artan şirket, abone konusunda önemli bir potansiyele sahip.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği