Makyaja yardımcı olan ayna: HiMirror Mini

HiMirror Mini Premium adlı dijital ayna, kullanıcıların yüzünü analiz ederek 'hataları' buluyor ve bunların hangi ürünlerle 'düzeltilebileceğini' söylüyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Tayvanlı şirket HiMorror’ın geliştirdiği HiMirror Mini Premium adlı dijital ayna, kullanıcıların yüzünü analiz ederek ‘hataları’ buluyor ve bunların hangi kozmetik ürünleriyle ‘düzeltilebileceğini’ söylüyor. Kamera ile algıladığı görüntüyü dokunmatik ekranına yansıtan cihaz bu görüntü üzerinde yüzünüzde tespit ettiği kırışıklıklar, ince çizgiler, göz etrafındaki koyu halkalar, siyah noktalar, kızarıklıklar, pürüzler, gözenekler, deri sorunları, nem durumu ve renk farklılıkları gibi özellikleri gösteriyor.

HiMirror Mini Premium daha sonra kullanıcılarına yüzlerini güzelleştirmek için hangi ürünleri kullanmaları gerektiğini söylüyor. Cihaz üzerinden geçmişte kullandığınız ürünleri takip edebiliyor ve sahip olduğunuz ürünleri listeleyebiliyorsunuz. Böylece hangi ürünün işe yaradığını, hangilerine sebepsiz yere para harcadığınızı görebiliyorsunuz.

Farklı ışıklandırmaya farklı makyaj

Ürün sayesinde farklı ışıklandırma koşullarında yüzünüzün nasıl görüneceğini belirleyebiliyor, makyaj yaparken yüzünüzün belirli bölgelerini 2 ya da 3 kat yakınlaştırabiliyorsunuz. Cihaz ayrıca Google Takvim, Facebook, Instagram ve Spotify’a bağlanabiliyor ama bunun konuyla ne alakası olduğunu çözemedik.

HiMirror Mini Premium 5 Kasım’da tanesi 259 Avro’ya (yaklaşık 1670 Lira) satışa çıkacak. Bakımlı olmak, dış görünüşüne önem göstermek hoş bir uğraş olabilir ancak bu gibi cihazlarla herkesi tek bir güzellik kalıbına sokmaya çalışmak ve insanların kişilik özelliklerini birer ‘kusur’ olarak göstermek kulağa çok hoş gelmiyor. Şirkete bu ürünün güzellik tanımının herhangi bir bilimsel kaynağa dayanıp dayanmadığı sorulduğunda şirket herhangi bir yanıt vermedi.

Kaynak: New Atlas

Tayvanlı şirket HiMorror'ın geliştirdiği HiMirror Mini Premium adlı dijital ayna, kullanıcıların yüzünü analiz ederek 'hataları' buluyor ve bunların hangi kozmetik ürünleriyle 'düzeltilebileceğini' söylüyor. Kamera ile algıladığı görüntüyü dokunmatik ekranına yansıtan cihaz bu görüntü üzerinde yüzünüzde tespit ettiği kırışıklıklar, ince çizgiler, göz etrafındaki koyu halkalar, siyah noktalar, kızarıklıklar, pürüzler, gözenekler, deri sorunları, nem durumu ve renk farklılıkları gibi özellikleri gösteriyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği