Lilium ilk uçuşunu gerçekleştirdi

The Lilium Jet adlı dünyanın ilk uçan elektrikli arabası geçtiğimiz günlerde Bavyera’daki test uçuşlarını tamamladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Dünyanın ilk elektrikli uçan arabası The Lilium Jet, geçtiğimiz günlerde Almanya’nın Bavyera eyaletinde ilk test uçuşlarını gerçekleştirdi. İki koltuklu jet, birçok karmaşık manevranın olduğu bir dizi hareketle birlikte uçuşunu tamamladı. İki koltuklu jetin test uçuşunu başarıyla tamamlamasının ardından, şirketin şimdiki hedefi 5 koltuklu bir jet üretmek.

Şehrin trafiğinden uzakta

The Lilium Jet’in 5 koltuklu versiyonu ortak araba paylaşımı ve taksi hizmeti için tasarlanıyor. The Lilium Jet ile yapılacak bir yolculuk normal arabadan 5 kat daha hızlı olacak, tabii şehirlerde yaşanan trafik keşmekeşinin olmayacağı düşünülünce çok daha rahat olacak. Mesela arabayla Manhattan’dan New York JFK Havaalanı’na 55 dakikayla gidiliyorsa Lilium Jet ile 5 dakikada gidilebilecek. Şirketin açıklamasına göre, küçücük görünmesine rağmen Lilium Jet saatte yaklaşık 320 kilometre yol kat edebilir. Böyle bir teknolojinin hayatlarımıza girmesi uzun zaman alacak olsa da, uçan araba hayali artık hayal olmaktan çıkıp bir gerçeğe dönüşmeye hazırlanıyor.

Kaynak: Lilium, CNet

The Lilium Jet dünyanın ilk uçan arabası olmaya aday. Araç geçtiğimiz günlerde Bavyera’daki test uçuşlarını tamamladı. Testi tamamlayan araç 2 koltukluydu. Şirket bir sonraki adımın 5 koltuklu bir Lilium Jet tasarlamak olduğunu belirtti. Lilium Jet normal bir arabadan 5 kat daha hızlı ve saatte yaklaşık 320 kilometre yol kat edebiliyor.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği