LG’den sivrisinek kovan akıllı telefon

LG’nin en son orta seviye akıllı telefonu K7i, Hindistan’daki kullanıcılara hitap edebilmek için sivrisinek kovma özelliğiyle donatılmış.

Yayın tarihi:

Haber Özeti

Tam Sürüm

Telefon pazarında markalar için fark yaratmak gitgide daha zor hale geliyor. LG’nin en son ürünü bunun en somut örneği. Telefon, özellikle Hindistan’daki kullanıcılara hitap edebilmek için sivrisinek kovucu özelliğe sahip.

K7i adlı modelin ses yayan sivrisinek kovucusu, insanların duyamayacağı ancak sivrisinekleri uzak tutan ultrason dalgaları yayıyor. LG bu teknolojiyi daha önce klimalarında ve televizyonlarında da kullanmıştı.

‘Mosquito Away’ (sivrisinek kovucu) K7i telefonu aslında LG’nin orta sınıf Android telefonu K7’nin arka kapağına hoparlör yerleştirilmiş modeli. K7i alırsanız LG telefonun cebinize sığması için düz bir arka kapak da hediye ediyor. Ancak bu kapağı kullanırsanız telefonun sivrisinek kovma özelliğinden vazgeçmiş oluyorsunuz.

Diğer özellikleri etkileyicilikten uzak

7 bin 990 Rupi’ye (435 Lira) satılan telefonun sivrisinek kovma dışında öne çıkan bir özelliği bulunmuyor. Hatta bu özellikler için 435 Lira’nın fazla olduğunu söylemek mümkün. Telefonun 5 inç ekranı HD’den düşük bir çözünürlük sunuyor. Orta sınıf dört çekirdekli işlemci de pek etkileyici değil. Bu tarz modelleri piyasada daha düşük fiyatlara bulmak mümkün.

LG K7i, sivrisinek kovma özelliğinin çok değerli bir katkı olduğunu düşünecek kullanıcılara hitap ediyor.

Kaynak: Mashable

Telefon pazarında markalar için fark yaratmak gitgide daha zor hale geliyor. LG’nin en son ürünü bunun en somut örneği. Telefon, özellikle Hindistan’daki kullanıcılara hitap edebilmek için sivrisinek kovucu özelliğe sahip. K7i adlı modelin ses yayan sivrisinek kovucusu, insanların duyamayacağı ancak sivrisinekleri uzak tutan ultrason dalgaları yayıyor. Telefonun diğer özellikleri ise orta seviye telefonlar için bile etkileyici değil.Bir yanıt

  1. Alper S. avatarı
    Alper S.

    Sivrisinek kovan appler vardı, bunun farkı hoparlöründeki bir fonksiyonalite mi hocam?

Yorumunuz: