Lego tasarımlı bisiklet kaskı

Çocukların takmak için can atacağı bir bisiklet kaskı yapmak üzere yola çıkan DBB ve MOEF adlı şirketler, Lego başlığına benzeyen kaskın prototipini üretti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bisiklet sürerken herkesin, özellikle de çocukların dikkatli olması gereken en önemli hususlardan biri kask kullanımı. ABD Hastalık Kontrol Merkezi (CDC)’nin araştırmalarına göre ne yazık ki 5-14 yaş aralığındaki çocukların yarısından fazlası bisiklet kullanırken kask takmıyor.

Reklam ajansı DBB ve Kopenhag merkezli MOEF adlı pazarlama şirketi bir araya gelerek çocukların takmak için can atacağı bir kask üretmeye hazırlanıyor. Prototipi oluşturulan ve plastik bir peruğa benzeyen kask LEGO’nun ürettiği figürleri andırıyor. Bu yaratıcı fikir MOEF’in Kopenhag ve Stokholm ofislerinde çalışan Simon Higby ve Clara Prior’a ait. Araştırmaya tabi tutulan çocukların yüzde 44’ünün bisiklet sürerken kask takmadıklarını göz önünde bulundurunca böyle bir tasarım yapmaya karar vermişler. Bu tasarım aslında Higby’nin yüksek lisans tezinin bir parçasıydı.

LEGO ile görüşülecek

DBB ve MOEF bu kaskı çocukları düşünerek tasarlamış olsa da, LEGO’nun yetişkinler arasındaki popülerliğini göz önünde bulundurunca yakın zamanda büyükler için olan modelleri de görmemiz muhtemel duruyor. Kask şu anda henüz prototip aşamasında. Tasarımcı Simon Higby, LEGO ile iletişime geçerek kaskın seri üretiminin yapılıp yapılamayacağını öğrenmeye çalıştıklarını belirtti.

https://twitter.com/SimonHigby/status/782978571912503296

Kaynak: Mental Floss

5-14 yaş aralığındaki çocukların yüzde 44’ü bisiklet sürerken kask takmıyor. Bu gerçeği göz önünde bulundurarak bir tasarım yapmak üzere yola çıkan DBB ve MOEF, çocukların giymek için can atacağı bir kask üretti. Henüz seri üretimi olmayan ve prototip aşamasında olan kask LEGO’nun figürlerine benziyor. Tasarımcı Simon Higby, kaskın seri üretiminin yapılıp yapılamayacağı hakkında görüşmek için LEGO ile iletişime geçtiklerini açıkladı.Bir yanıt

  1. Ercan avatarı
    Ercan

    Kafada nasıl görüneceğini kimse merak etmemiş mi?

Yorumunuz: