Köpek balıklarıyla iki gece

Airbnb kullanıcıları bir makale yarışmasının ödülü olarak köpek balıklarıyla dolu bir akvaryumun içindeki odada iki gece kalabilecek.
  • Airbnb kullanıcıları için düzenlediği bir makale yarışmasında ödül olarak köpek balığı akvaryumundaki odada iki gece kalma imkanı sunuyor.
  • Paris Akvaryumu’nda kalacak olan kullanıcılara serbest dalış dünya rekortmeni Fred Buyle ev sahipliği yapacak.

köpek balığı

Ev paylaşım uygulaması Airbnb kullanıcılarına, etrafında köpek balıklarının yüzdüğü cam bir odada iki gece kalma imkanı sunuyor. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen makale yarışmasının kazananı, bir arkadaşı ile birlikte 11-13 Nisan tarihleri arasında köpek balıklarıyla birlikte uyuma imkanı yakalayacak.

Paris’te 1867’den beri faaliyette olan Paris Akvaryumu içerisine yerleştirilen ve 360 derece cam ile çevrili olan odaya bir merdiven ile iniliyor. Yarışmanın kazananlarına, odaları serbest dalış dünya rekortmeni Fred Buyle tarafından gösterilecek. Kendisi de bir köpek balığı hayranı olan Buyle, misafirlere çevredeki hayvanlar hakkında bilgi verdikten sonra suya dalarak köpek balıklarının arasında yüzecek. Buyle daha sonra, bir deniz biyoloğu ile birlikte, köpek balıklarının yaşam tarzını ve nasıl yanlış anlaşıldıklarını misafirlere anlatacak.

Yarışma kuralları

Akvaryumun yanında bir akşam yemeği yiyecek olan misafirler için bazı şartlar aranıyor. Yarışma kurallarına göre katılımcıların 18 yaşının üzerinde olması ve tek başına merdivenle odaya girip çıkabilmesi gerekiyor. Ayrıca güvenlik açısından katılımcıların 190 kilogramdan daha ağır olmaması gerekiyor.

Akvaryumdaki balıkları rahatsız etmemek amacıyla odada flaşlı fotoğraf çekmek yasak. Ayrıca katılımcıların uyurgezer olmaması gerekiyor. Tüm bu kurallar arasında en ilginci ise yakın zamanda köpek balıklarını kötü gösteren filmler (Jaws vb.) izlememiş olmak. Odadakilerin köpek balıklarıyla burun buruna olacağı düşünüldüğünde kulağa mantıklı geliyor.

Yarışmayı kazananların Paris’te olmasına gerek yok. Dünyanın herhangi bir yerinden Paris’e ulaşmak için gerekli masraflar Airbnb tarafından karşılanacak. İngilizce makale kabul etmeyen yarışmada katılımcılar Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Portekizce, Çince, Korece ve Japonca dillerinde kısa makaleler gönderdiler. Batı dillerinde 50-500 karakter olan makale sınırı, uzak doğu dillerinde 50-300 karakter olarak belirlendi.

Airbnb bu tarz kampanyaları daha önce de düzenlemişti. Bir yarışmada kazananlar ödül olarak eski bir uçağın içinde, başka bir yarışmada da Avrupa’nın en büyük kitapçısında uyuma şansı bulmuşlardı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği