Klimalı, serinletici kol saati

Aircon Watch, birkaç dakika içinde vücudunuzu serinletebilen ya da ısıtabilen ilk kol saati olma özelliğini taşıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Aircon Watch, birkaç dakika içinde vücudunuzu serinletebilen ya da ısıtabilen ilk kol saati olma özelliğini taşıyor. Günlük hayatımızı en çok etkileyen şeylerden biri de hava durumu. Boğucu bir yaz gününde bütün kıyafetlerimizi çıkarıp atmak isteyebiliyoruz ya da dondurucu kış günlerinde telefondan mesaj yazamayacak kadar titreyebiliyoruz. Vücudumuzda karmaşık bir ısı dengeleme mekanizması var. Bir termostatın evimizin ısısını dengelediği gibi, vücudumuzda da ısıyı dengeleyen bir bölge mevcut.

Aircon Watch’un çalışma prensibi şu şekilde; beynimize sıcak ya da soğuk titreşimler göndererek, sinir sistemimizin beynimize gönderdiği mesajı değiştiriyor. Böylece, vücudumuz ısıyı daha çok fark ediyor ve algılarımız sabitleniyor.

129 Dolar’a satılacak

Saat en az 12 dereceye kadar düşebiliyor, en fazla 40 dereceye kadar çıkabiliyor. Verdiği sıcak ya da soğuk titreşimler 15 saniyelik aralıklarla geliyor. Böylece, ürünün 4 bin mAh’lık bataryası uzun süre dayanıyor. Bu teknolojiyi kullanmak için bilek bölgesinin tercih edilmesinin bir sebebi var. Kan damarları ve sinirlerin çoğu bilek bölgesinde yer aldığı için en etkili sıcaklık değişimleri bu bölgeden elde ediliyor. Ürün suya dayanıklı.  Saatin şimdilik sadece prototipi mevcut, seri üretimi yok. Satış fiyatının 129 Dolar olması planlanıyor. Eğer ürünü desteklemek isterseniz, Indiegogo’daki kampanyaya 79 Dolar katkıda bulunarak ürün satışa sunulduğunda 1 adet Aircon Watch’a sahip olabilirsiniz.

Kaynak: Indiegogo

Aircon Watch, birkaç dakika içinde vücudunuzu serinletebilen ya da ısıtabilen ilk kol saati olma özelliğini taşıyor. Aircon Watch'un çalışma prensibi şu şekilde; beynimize sıcak ya da soğuk titreşimler göndererek, sinir sistemimizin beynimize gönderdiği mesajı değiştiriyor. Böylece, vücudumuz ısıyı daha çok fark ediyor ve algılarımız sabitleniyor. Saat en az 12 dereceye kadar düşebiliyor ve en fazla 40 dereceye kadar çıkabiliyor. Saatin satış fiyatının 129 Dolar olması planlanıyor. Eğer ürünü desteklemek isterseniz, Indiegogo'daki kampanyaya 79 Dolar katkıda bulunarak ürün satışa sunulduğunda 1 adet Aircon Watch'a sahip olabilirsiniz.

1 Yorum

  • Kampanyadan istenen sonuç alınamazsa ve seri üretime geçilmezse eğer verilen 79 dolar geri ödenecek mi ? Bu sorunun cevabı yok bu haberde.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği