Kendi deterjanını sipariş eden bulaşık makinesi

General Electric tarafından üretilen WiFi özellikli bulaşık makinesi, evde bulaşık deterjanı biteceği zaman Amazon üzerinden sipariş veriyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Akıllı mutfağınızın sizin için yemek pişireceği günler git gide yaklaşıyor. Haliyle bu mutfağın bulaşıkları da kendi kendine yıkayabiliyor olması gerek. Şimdilik kendini yıkayan tencere ve tavalar icat edilmemiş olsa da mutfak aletlerinin temizliğe yardımcı olmak için başka bir yöntemi var. General Electric tarafından üretilen (internete) bağlı bulaşık makineleri Amazon’un otomatik takviye programı Dash Replenishment ile birlikte çalışarak, deterjan her azaldığında yenisini sipariş ediyor. Böylece deterjan satın almakla uğraşmanı gerekmiyor.

Dash özellikli ilk bulaşık makinesi

GE Elektrikli Aletler departmanı bulaşık makinesi ürünlerinden sorumlu başkan yardımcısı Cynthia Fanning “Wi-Fi bağlantısı olan ve Dash Replenishment ile uyumlu olarak çalışan ilk bulaşık makinelerini ürettiğimiz için heyecanlıyız. Ailelerin hayatlarını kolaylaştırmak için Dash Replenishment kullandığını biliyoruz ve bunun bizim bulaşık makinelerimizin mutfağı temiz tutmak adına yapabileceği pek çok şeyden birisi olduğunun farkındayız” diye konuştu.

Müşterilerin artık Amazon hesabına girip yeni bulaşık deterjanı sipariş etmekle uğraşmasına gerek yok. GE Kitchen uygulaması üzerinden Amazon hesabına bağlanarak, tercih ettiği bulaşık tabletini seçebilen kullanıcılar tek seferde kaç adet sipariş vermek istediklerine de karar verdikten sonra artık işi makineye bırakıyor. O noktadan sonra kaç adet tablet kaldığını hesaplayan makine, tabletler azaldıkça yenisini sipariş ediyor.

GE ve Amazon iş birliğinden memnun

Bu bulaşık makinesi entegrasyonu, GE Elektrikli Aletler’in çamaşır deterjanı ve yumuşatıcı siparişi için gerçekleştirdiği Dash Replenishment işbirliğinin hemen ardından geldi. Bu hızlı tedarik sistemini insanların hayatlarını kolaylaştırmak ve sürekli ihtiyaç duyulan şeylerin her zaman evde bulunmasını sağlamak için geliştirdiklerini ifade eden Amazon Cihazlar Müdürü Daniel Rausch “GE Elektrikli Aletler’in Dash Replenishment entegrasyonu olan ürün portföyünü genişletmesinden memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu.

Amazon’un hızlı tedarik sistemi, daha önce Samsung yazıcıların kartuşları için de kullanılmıştı.

Kaynak: Digital Trends

General Electric ve Amazon Dash Replenishment işbirliği ile geliştirilen bulaşık makinesi, ilk kurulumun ardından evdeki bulaşık makinesi tabletlerinin miktarını takip ediyor ve azaldığında Wi-Fi ile Amazon'a bağlanarak, kullanıcının hesabı üzerinden sipariş veriyor. Böylece evde asla bulaşık deterjanı bitmiyor ve müşteriler her seferinde deterjan için alışveriş yapmak zorunda kalmıyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği