Japonya 18 metrelik ‘hareket eden’ bir Gundam heykeli yapıyor

Gundam Factory Yokohama adlı bir proje, ünlü Japon anime serisinin kahramanı Gundam'ın gerçek boyutlu (18 metre) ve hareketli bir kopyasını yapıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Eğer 2020 Tokyo Olimpiyatları için Japonya’ya gitmeyi planlıyorsanız ve dev robotları seviyorsanız yakınlardaki Yokohama şehrine de uğramanızda fayda var. Gundam Factory Yokohama adlı bir proje, ünlü Japon anime serisinin kahramanı Gundam’ın gerçek boyutlu (18 metre) bir kopyasını yapıyor. Üstelik bu robot önceki çalışmalardan farklı olarak hareket edebilecek. Robot, Gundam’ıın 40. yılını kutlamak için hazırlanıyor.

Projede mekanik heykeli oluşturmak için tasarımcılar ve teknik denetleyiciler bir arada çalışıyor. Heykel 2020’nin yaz aylarında Yamashita Limanı’nda yaklaşık bir yıl boyunca sergilenecek. 18 metrelik heykel büyük ihtimalle limanda gezinmeyecek ancak önceki modellerden daha fazla hareket kabiliyeti olacağı belirtiliyor. Daha önce inşa edilen Unicorn RX-0 adlı robotun sadece kaskındaki bazı parçalar hareketliydi.

Kaynak: Engadget

Eğer 2020 Tokyo Olimpiyatları için Japonya'ya gitmeyi planlıyorsanız ve dev robotları seviyorsanız yakınlardaki Yokohama şehrine de uğramanızda fayda var. Gundam Factory Yokohama adlı bir proje, ünlü Japon anime serisinin kahramanı Gundam'ın gerçek boyutlu (18 metre) bir kopyasını yapıyor. Üstelik bu robot önceki çalışmalardan farklı olarak hareket edebilecek. Robot, Gundam'ıın 40. yılını kutlamak için hazırlanıyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği