İstanbul sanat doluyor

Eylül ayıyla beraber sanat etkinliklerinin hızla arttığı İstanbul'da SSM'de Ai Weiwei sergisini ve Lütfi Kırdar'da da Contemporary Istanbul'u ziyaret etmek mümkün olacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Eylül ayıyla beraber sanat etkinliklerinin hızla arttığı İstanbul’da Sakıp Sabancı Müzesi’nde Ai Weiwei sergisini ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda Contemporary Istanbul‘u ziyaret etmek mümkün olacak.

Şimdiye kadarki en büyük sergilerinden biri olacak

Yaptığı işlerle dünya çapında ses getiren Ai Weiwei, porselen işlerinin yer alacağı şimdiye kadarki en büyük sergisini SSM’de açacak. Kendi hayatından ve küresel siyasi problemlerden beslenen sanatçı ‘Ayçiçeği Çekirdekleri‘nden dev vazolarına kadar bilinen birçok eserini de İstanbullu sanatseverlerle buluşturacak. 12 Eylül’de açılacak sergi 28 Ocak’a kadar ziyaret edilebilecek.

Contemporary Istanbul 12. kez düzenleniyor

Sanatseverlerin her sene yakından takip ettiği Contemporary Istanbul (CI) bu sene 14-17 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu senenin en dikkat çeken sanatçıları ise şöyle:

  • BMW, 81 yaşındaki Güney Afrikalı Esther Mahlangu’nun eseri 12. BMW Art Car’ı fuarda sergileyecek.
  • Fuarın sponsoru Akbank Sanat, bu sene Multimedya Sanatçısı Ozan Türkkan‘ın işiyle katılım sağlayacak.
  • Ülker 2011 yılından beri düzenlediği Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’yle uzmanlarla çocukları bir araya getirecek.
  • Yeni medya sanatının vazgeçilmez bölümü Plugin’deyse bu sene Irmak ve Ceren Arkman‘ın küratörlüğünde Semiconductor, Joanie Lemercier, Lia, Sougwen Chung gibi sanatçıları barındıran Natura Nova isimli bir sergi olacak.
  • Ferko, fuarda Medya Sanatçısı Refik Anadol‘un veri işlediği ‘Winds of Istanbul’ isimli eseriyle yer alacak.
Kaynak: Sabah, CNN Türk

Eylül ayıyla beraber sanat etkinliklerinin hızla arttığı İstanbul'da SSM'de Ai Weiwei sergisini ve Lütfi Kırdar'da da Contemporary Istanbul'u ziyaret etmek mümkün olacak. Sanatseverlerin her sene yakından takip ettiği Contemporary Istanbul (CI) bu sene 14-17 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu senenin en dikkat çeken sanatçıları ise şöyle:

  • BMW, 81 yaşındaki Güney Afrikalı Esther Mahlangu’nun eseri 12. BMW Art Car’ı fuarda sergileyecek.
  • Fuarın sponsoru Akbank Sanat, bu sene Multimedya Sanatçısı Ozan Türkkan'ın işiyle katılım sağlayacak.
  • Ülker 2011 yılından beri düzenlediği Ülker Çocuk Sanat Atölyesi'yle uzmanlarla çocukları bir araya getirecek.
  • Yeni medya sanatının vazgeçilmez bölümü Plugin'deyse bu sene Irmak ve Ceren Arkman'ın küratörlüğünde Semiconductor, Joanie Lemercier, Lia, Sougwen Chung gibi sanatçıları barındıran Natura Nova isimli bir sergi olacak.
  • Ferko, fuarda Medya Sanatçısı Refik Anadol'un veri işlediği 'Winds of Istanbul' isimli eseriyle yer alacak.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği