100’den fazla çizerin Miyazaki’ye saygı duruşu

Hayao Miyazaki’den ilham alan sanatçılar, Miyazaki filmlerinden esinlenerek hazırladıkları sanat eserlerini Miyazaki Los Angeles’ta adlı sergide topladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Japon film yapımcısı ve animasyon sanatçısı Hayao Miyazaki orijinal hayal dünyası ile tüm dünyadan insanları mutlu etti ve onlara ilham verdi. Şimdi ise kendi sanat eserlerinde Miyazaki’nin yapımlarından ilham alan sanatçılar, Miyazaki’ye en uygun şekilde saygılarını iletiyor. The SPOKE ART galerisi, Miyazaki Los Angeles’ta adlı bir sergi açtı. 100’den fazla sanatçının Miyazaki temalı eserlerinin bulunduğu sergi, hepimizi güldüren, ağlatan ve yaratıcılığın gücüne inanmamızı sağlayan filmleri övgüyle anıyor.

Farklı yaklaşım ve yöntemler kullanıldı

Miyazaki’nin film stüdyosu Stüdyo Ghibli sergide yer alan eserler için ilham kaynağıydı. Stüdyonun Komşum Totoro, Kiki’nin Kurye Servisi, Howl’un Yürüyen Şatosu, Ruhların Kaçışı ve Prenses Mononoke gibi filmleri tüm dünyadan sanatçılar ve çizim ustaları tarafından oluşturulan eserlere ilham kaynağı oldu. Sanat eserleri resim, işleme ve heykel gibi formatlarda üretildi. Eserlerin bazıları klasik film posterlerine göndermede bulundu ya da bu posterlerin yeniden yorumlanması şeklinde üretildi. Diğerleri ise daha kavramsal bir yaklaşımla tek bir fikre ya da karaktere odaklandı. Yaklaşım ne olursa olsun her eserde, macera seven Miyazaki karakterlerine duyulan saygı açıkça görülüyor.

Miyazaki Los Angeles’ta Sanat Gösterisi, bir portatif sergi olarak kuruldu ve sadece 3 gün boyunca ziyaret edilebilecek. Sergi 17-19 Ağustos 2018 tarihleri arasında Bergamot-Building Bridges Art Exchange, Santa Monica adresinde yer alacak.

Kaynak: My Modern Met

apon film yapımcısı ve animasyon sanatçısı Hayao Miyazaki orijinal hayal dünyası ile tüm dünyadan insanları mutlu etti ve onlara ilham verdi. Şimdi ise kendi sanat eserlerinde Miyazaki’nin yapımlarından ilham alan sanatçılar, Miyazaki’ye en uygun şekilde saygılarını iletiyor. The SPOKE ART galerisi, Miyazaki Los Angeles’ta adlı bir sergi açtı. 100’den fazla sanatçının Miyazaki temalı eserlerinin bulunduğu sergi, hepimizi güldüren, ağlatan ve yaratıcılığın gücüne inanmamızı sağlayan filmleri övgüyle anıyor.Bir yanıt

Yorumunuz: