Islak mendille ‘yıkanmanın’ yolu

Amerikan ordusunda doktorluk yapan Aeneas Janze, doğada çok vakit geçirenlerin duş ihtiyacını karşılamak için Epic Wipes adında dev bir ıslak mendil üretti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bisikletçiler, kampçılar, dağcılar kısacası doğada vakit geçirmeyi sevenler bazen istedikleri sıklıkta duş alma imkanı bulamayabiliyor. Bunun için bazen ıslak mendille temizlenme yöntemi tercih ediliyor ancak bunun için de onlarca mendil harcamak gerekiyor. Bu problemlere çözüm üretmek isteyen Amerikan ordu doktoru Aeneas Janze, Epic Wipes adlı ürünü yarattı.

Epic Wipes sıradan ıslak mendillerden 16 kat daha büyük tek bir ıslak mendil. 80 x 50 cm boyutlarındaki ürün, bir kişinin kendisini baştan aşağıya temizlemesine olanak sağlıyor. Böylece duş alma imkanı olmayan durumlarda temiz ve hijyenik kalınabiliyor.

epic wipes 2

Küçük paketlerde katlı halde bulunan Epic Wipes kolayca taşınabiliyor. Sıradan ıslak mendillerin aksine Epic Wipes parfüm içermiyor. Yüzde 99,8’i su ve bambudan oluşan ürün okaliptüs yağı ve şeker bazlı yüzey aktif maddeler içeriyor ve yenilse bile bir soruna yol açmıyor. Doğada kolayca çözünebilen ürünü dilerseniz atmayıp yıkayarak tekrar kullanabilirsiniz.

Ürünün kullanım alanları ile ilgili pek çok örnek veren üreticiler, 2 dolar bağış yapanlara “Zombi Saldırısından Epic Wipes ile Kurtulmanın 101 Yolu” adlı e-kitabı gönderiyor. Bu kitabın içinde ürünün farklı kullanım alanları eğlenceli bir dille anlatılıyor.

Kickstarter kampanyası

3 yıldır ürünü geliştiren Dr. Janze, seri üretime başlamak için ihtiyaç duyduğu 10 bin doları toplamak amacıyla bir Kickstarter kampanyası başlatmış. Kampanyada hedeflenen miktar kısa sürede toplandıktan sonra da bağış almaya devam eden ürün, bu haber yazıldığı sırada 19 bin dolara ulaşmış durumdaydı.

https://www.kickstarter.com/projects/714628451/epic-wipes-the-shower-that-fits-in-your-pocket

Epic Wipes Kickstarter kampanyası üzerinden 4’lü paket halinde 14 dolara satın alınabiliyor. Dileyenler 20 dolara bir kutu (10 adet) Epic Wipes satın alabildiği gibi bu parayı Amerikan ordusu ya da Kızılhaç yardım derneğine bir kutu Epic Wipes bağışlamak için de kullanabiliyor. Kampanyada buna benzer pek çok seçenek bulunuyor.

epic wipes

Duş imkanı olmayan doğal ortamlarda çokça bulunan insanların duş ihtiyacını karşılamak amacıyla, 80×50 cm boyutlarında dev ıslak mendiller üretildi. Epic Wipes adı verilen ürün bambudan üretiliyor ve doğada çözünebiliyor. Dilerseniz Epic Wipes’ı yıkayıp tekrar tekrar kullanabiliyorsunuz. Dr. Aeneas Janze tarafından 3 yılda geliştirilen ürün Kickstarter kampanyasından 19 bin dolar topladı.Yorumunuz: