İskoçya: “Ada ben ayrılmak istiyorum”

İskoçya Başbakanı Nicola Sturgeon, İskoçya'nın bağımsızlık referandumu için çalışmaya devam edeceğini açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Yakın zamanda açıklama yapan İskoçya Başbakanı Nicola Sturgeon, İskoçya’nın Birleşik Krallık’tan ayrılma referandumu hazırlıklarına devam edeceği konusunda yeni İngiltere Başbakanı Boris Johnson‘ı uyardı. İskoçya’nın bağımsızlık talebinin sebebi ise Johnson’ın Brexit planlarının İskoçya ekonomisine zarar verebileceği düşüncesi.

Başbakan Sturgeon, 23 Temmuz’da göreve başlayan Johnson’a yazdığı bir mektupta “İskoçya’da alternatif bir seçeneğimiz olması her zamankinden daha gerekli.” ifadesini kullandı. “İskoçya hükumeti, İskoçya’da yaşayan vatandaşlara bağımsız bir ülke olma seçeneği sunmak için çalışmalar yapmaya devam edecek.” diyen Sturgeon, İskoçya Parlamentosu’nun yaz tatili ardından bağımsızlık referandumu için çalışmaları değerlendireceğini ekledi.

Kaynak: Reuters

İskoçya Başbakanı Nicola Sturgeon, İskoçya'nın Birleşik Krallık'tan ayrılma referandumu hazırlıklarına devam edeceği konusunda yeni İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ı uyardı. İskoçya'nın bağımsızlık talebinin sebebi ise Johnson'ın Brexit planlarının İskoçya ekonomisine zarar verebileceği düşüncesi.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği