İşçiler için akıllı baret: DAQRI

Akıllı baret DAQRI, işçilerin hatalarını en aza indirmek ve iş akışını hızlandırmak için birçok farklı teknolojiyi bir araya getiren yeni nesil bir cihaz.
  • ​DAQRI Smart Helmet iş güvenliğini ve verimini yükseltmeyi hedefleyen bir ‘akıllı baret’.
  • Talimatları ve iş bilgilerini gerçek zamanlı olarak aktaran ekranı ile karmaşık sistemlerin görselleştirilmesine imkan tanıyor.
  • Çalışanların konumunu takip edilen DAQRI ile işçilere daha güvenli ve verimli bir çalışma alanı sağlanabiliyor.

00

DAQRI markasıyla satışa sunulan akıllı baret arttırılmış gerçeklik (augmented reality / AR) ve 4D teknolojisini kullanarak saha çalışanlarını teknolojiyle buluşturmayı hedefliyor. Akıllı baret wifi, bluetooth veya GPS olmaksızın kullanıcısını tanıyabiliyor. Bu içgüdüsel deneyim kullanıcılara yüksek takip etme olanakları sağlıyor ve çevrelerinde gerçekleşen olayları daha iyi algılamalarını sağlıyor.

3D görüntüleme özelliği baktığınız noktaları tanımlayarak detaylı bilgileri görsel olarak sunuyor. Kullanıcılar, akıllı barete istedikleri cisimleri tanımlatarak güvenlik tedbirlerini de alabiliyor. Böylece her bir kullanıcı baktığı noktadaki cihaz ya da makinenin olması gerektiği gibi çalışıp çalışmadığını kontrol edebiliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=qIU456jtkmw

Bunun yanı sıra ısı sensörü gibi özelliklerin de yer aldığı DAQRI, kullanıcıların kendi hislerinin üzerinde algılama imkanı sağlıyor. Akıllı baret, bünyesinde barındırdığı endüstriyel kalitede IMU (Inertial Measurement Unit), yüksek çözünürlükte 3D derinlik ve 360 derece navigasyon kameraları sayesinde birçok işlevi yerine getirebiliyor. Her bir kullanıcının nerede olduğunu da takip edebildiğiniz bu baret ile işçilere daha güvenli ve verimli bir çalışma alanı sağlayabiliyorsunuz.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği