İnternetinizi organize edin

İnternetin etkin kullanımı çoğumuzun ortak sorunu. "Are.na" da buna çözüm olmak isteyen uygulamalardan biri.

Haber Özeti

Tam Sürüm

İnternet bir derya ve bu deryanın içinde kaybolmak çoğu zaman ihtimal dahilinde. ‘Her şeyi’ bulmak mümkün ama bunları istediğimiz şekilde bağlamak, gruplandırmak, planlamak oldukça zahmetli. Are.na bu ihtiyaca cevap verme iddiasıyla yola çıkan bir uygulama. Yaratıcı düşünce ve araştırmalar için herkese açık bir platform yaratmayı amaçlayan uygulama, algoritmalardan ve ‘beğenilerden’ bağımsız, ortak merak ve iş birliğine dayalı bir topluluk oluşmasına katkıda bulunmak istiyor.

Are.na, çoğunluğu öğrenci ve eğitimci yaklaşık 25 bin üyeden oluşan paylaşımcı bilgi ütopyasına ve birbirine bağlı fikirler üreten bir gruba ev sahipliği yapıyor. Ayrıca NYC Mesh, The New Inquiry, Learning Gardens ve Dat Project gibi birçok platform ve gruptan ilham aldığını söylüyor.

Kaynak: Are.na

İnterneti etkin kullanmak isteyenler için alternatif olmayı hedefleyen Are.na; bilgileri planlama, gruplandırma gibi işlevsel özelliklerin yanı sıra ortak merak sahibi kişilerin iş birliği yapabilecekleri bir platform olma gayesi de taşıyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği