Instagram sahte beğeni ve takipçileri silecek

Instagram üçüncü parti uygulamalar kullanılarak hesaplara eklenen sahte beğeni, takip ve yorumları kaldıracağını açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Instagram sahte beğeni, takip ve yorumlarla mücadele etmek ve bunları siteden uzaklaştırmak istiyor. Herhangi bir hesabın üçüncü parti uygulamalar kullanarak hesabına eklediği sahte beğeniler ve yorumlar, Topluluk Kuralları‘na uymadığı gerekçesiyle silinecek.

Instagram, hangi hesapların bu servisleri kullandığını öğrenmek için makine öğrenimi kullandığını ve beğenileri, takipleri ve yorumları otomatik olarak kaldıracağını söylüyor. Popülaritesini artırmak için üçüncü parti uygulaması kullanan hesaplara sahte beğenilerinin kaldırıldığı bilgisi gidecek. Aynı zamanda Instagram bu kullanıcılara, üçüncü parti uygulamalar hesaplarının güvenliğini tehdit edebileceği için şifrelerini değiştirmeleri yönünde uyarıda bulunacak.

Reklam çalışmalarının güvenilirliği için önemli

Instagram internet fenomenleri ve markaların ürün pazarlamak için kullandığı bir platforma dönüştükçe her geçen gün daha fazla üçüncü parti uygulama gönderilerin popülerliğini artırmak için kullanılmaya başladı. Bu hafta New York Times’da yer alan bir haberde ‘nano-fenomen’ adı verilen yeni bir grup kullanıcının türediğinden bahsedildi. Nano-fenomenler 1000 civarı takipçiye sahip olmalarına rağmen markalardan, ürünlerini internette tanıtmak üzere ücretsiz ürün talep ediyor.

Twitter’ın bot hesaplara yaptığı gibi, Instagram da sahtecilik eylemlerinin önüne geçmek istiyorsa bu alanda çaba göstermeye devam etmesi gerekiyor. Şirketin reklam çalışmalarının dürüstlüğünün korunması için bu gerekli.

Instagram sahte hesaplarla uzun süredir mücadele etmesine rağmen sahte beğenilere karşı daha önceden bir çalışma yapılmamıştı. Şirketin basın bültenine göre platform sahteciliğe karşı önümüzdeki haftalarda daha fazla çalışma yürütecek.

Kaynak: The Verge

Instagram sahte beğeni, takip ve yorumlarla mücadele etmek ve bunları siteden uzaklaştırmak istiyor. Herhangi bir hesabın üçüncü parti uygulamalar kullanarak hesabına eklediği sahte beğeniler ve yorumlar, Topluluk Kuralları'na uymadığı gerekçesiyle silinecek. Özellikle sitede reklam verenlerin sayısı arttıkça Instagram hesaplardaki aktivitelerin doğruluğunu belirlemeye daha fazla önem vermeye başladı. Şirketin reklam çalışmalarının dürüstlüğünün korunması açısından bu önemli bir konu.

3 Yorum

  • İnstagramda yazışmak ve konuşmak öğretilemez mi? Kimin kiminle yazıştığı nasıl anlaşılır. Bir katakulliye getirmek gibi. Ben mi yanlış biliyorum. Çok profesyonel ve çok seçkin olmak mı gerekiyor. Muhataplar birbirlerini nasıl tanıyorlar ki karşındakini yanıtlıyorlar. Belkide bizim jenerasyonu ilgilendirmiyor.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği