Instagram sesli ve görüntülü arama özelliğine kavuşuyor

Tech Crunch, Instagram'ın sesli ve görüntülü arama özelliğine getireceğine dair birtakım kanıtlar buldu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Instagram Snapchat’in en popüler özelliklerinden biriyle yarışmaya hazırlanıyor gibi görünüyor. Instagram uygulamasının Android versiyonundaki ikonları inceleyen Tech Crunch, şirketin görüntülü ve sesli arama özelliği üzerinde çalıştığını öne sürüyor.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görüleceği üzere hem ‘aramalar’ hem de ‘video aramalar’ adlı ikonlar var. Tech Crunch, Instagram’ın bu arama özelliğini Direkt Mesaj sistemine dahil edeceğini düşünüyor. Instagram son zamanlarda Snapchat ile daha iyi yarışabilmek adına Direkt Mesaj özelliğinde büyük bir hızla iyileştirmeler yapıyor.

Instagram’ın sesli ve görüntülü arama özelliği getireceğine dair ilk haberler bunlar değil. Geçtiğimiz ay çıkan bir haber özelliğin test aşamasında olduğunu, ancak muhtemelen sadece şirket içindekiler tarafından test edildiğini öne sürmüştü. Üstelik bu, uygulamadaki kodların gelecekteki özelliklere işaret ettiği ilk sefer değil. Tech Crunch bu durumu şöyle açıklıyor:

İkonlar APK (Android platformunda kullanılan öntanımlı paket dosyası formatı) formatında olduğu için şirketin bu özellikleri getireceğini inkar etmesi mümkün değil. Tech Crunch geçen ay da Giphy GIF paylaşma özelliğini bu şekilde fark etmişti ve bir hafta kadar sonra özellik kullanıma sunulmuştu.

Instagram’ın sesli ve görüntülü arama özelliklerini ne zaman çıkaracağına dair kesin bir bilgi yok ancak ikonların uygulamanın herkese açık versiyonuna konduğunu düşününce yakın zamanda çıkmasını bekleyebiliriz.

Instagram, Snapchat’in hikaye özelliğiyle yarışma konusunda büyük ölçüde başarı elde etse de Snapchat hala sohbet platformuyla Instagram’dan daha önde. Sızdırılan bilgiler Snapchat’in en popüler özelliğinin sohbet kısmı olduğuna işaret ediyor. Instagram da Direkt Mesaj özelliğine sesli ve görüntülü arama desteği ekleyerek daha fazla kullanıcı çekmeye çalışmayı planlıyor olabilir.

Kaynak: 9to5Mac

Instagram Snapchat'in en popüler özelliklerinden biriyle yarışmaya hazırlanıyor gibi görünüyor. Instagram uygulamasının Android versiyonundaki ikonları inceleyen Tech Crunch, şirketin görüntülü ve sesli arama özelliği üzerinde çalıştığını öne sürüyor. Tech Crunch, Instagram'ın bu arama özelliğini Direkt Mesaj sistemine dahil edeceğini düşünüyor. Tech Crunch geçen ay da yeni bir Giphy GIF paylaşma özelliğini bu şekilde fark etmişti ve bir hafta kadar son özellik kullanıma sunulmuştu. Dolayısıyla yakın zamanda Instagram'da sesli ve görüntülü arama özelliğiyle karşılaşmamız son derece muhtemel.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği