Instagram daha uzun videolar için çalışıyor

Wall Street Journal’a göre fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, yakında bir saate kadar videolara izin vermeye başlayacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Instagram’ın platforma yüklenebilen videoların süresini artırmayı planladığı iddia edildi. Wall Street Journal’a göre fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, yakında bir saate kadar videolara izin vermeye başlayacak. Şu anda Instagram’ın video süresi sınırlaması bir dakika. Şirketin ayrıca dikey videolara odaklanacağı belirtiliyor.

Son beş yıl içinde Instagram’ın kullanıcı sayısı sadece ABD’de 45 milyon’dan 72 milyona çıktı. Artık daha fazla kişi Instagram’a içerik tüketmek için geliyor. Şirket bu durumu fırsata çevirip, daha uzun süreli videolarla kullanıcıların sitede daha fazla vakit geçirmesini sağlamaya çalışıyor. Instagram geçtiğimiz haftalarda bazı içerik üreticileri ve yayıncılarla uzun süreli videolar hazırlanması üzerine görüşmüştü.

Faacebook’un video yatırımları

Instagram’ın ana şirketi Facebook da video konusunda ciddi atılımlar yapmış, platformun mobil uygulamasına 2016’da video sekmesi eklenmişti. Geçtiğimiz dönemde canlı yayınlar konusunda çalışmalar yürüten Facebook bu formatı şirketi geleceği olarak görüyor. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg internet hızlarının artması ve mobil cihazların gelişmesiyle birlikte artık canlı video yayınının altın çağına girdiğimizi düşünüyor.

Instagram video sürelerinin uzatılması ile ilgili yorumda bulunmadı.

Kaynak: CNet

Wall Street Journal’a göre fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, yakında bir saate kadar videolara izin vermeye başlayacak. Şu anda Instagram’ın video süresi sınırlaması bir dakika. Şirketin ayrıca dikey videolara odaklanacağı belirtiliyor. Instagram konuyla ilgili yorumda bulunmadı.Bir yanıt

Yorumunuz: