İlaçları artık Hero dağıtacak

Akıllı ilaç makinesi Hero, ilaçlarınızın ne sıklıkta alınması gerektiğini biliyor ve size her ilacı vaktinde veriyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

İlaç kullananların en büyük sorunlarından birisi hangi ilacı ne zaman almaları gerektiğini takip etmek. Çoğu zaman kişiler ilaçlarını alıp almadıklarını unutabiliyorlar. ABD’de insanların yüzde 70’i en az 1 yüzde 50’si ise en az 2 ilaç kullanıyor. Sadece geçtiğimiz yıl ABD’de 2.3 milyon kişi ilaçlarını yanlış kullandığı için hastaneye başvurdu. Bu probleme çözüm olması için günlük ilaç kutuları kullanılıyor ancak bu da sürekli kutuların doldurulup boşaltılmasını gerektiren zahmetli bir işlem.

Akıllı ilaç makinesi Hero tüm bu sıkıntıları çözmek için tasarlandı. Kullandığınız tüm ilaçları içindeki kutularda saklayan ve alınması gereken saatlerde gerekli dozajı veren cihaz sayesinde artık herhangi bir ilaç yüzünden rahatsızlanmanız mümkün değil. Hero buna izin vermiyor.

İlaçları vakti gelene kadar güvenli bir şekilde tutan cihaz, çocukların da ilaç kutularını bulup yanlışlıkla yutmalarını engelliyor. Hero’nun akıllı telefon uygulaması da ilaçlarınızı almanız gereken zamanı size hatırlatıp ilacınızı vaktinde almanızı sağlıyor. Ayrıca herhangi bir ilaç az kalırsa Hero bunu algılayıp, yenisini almanız için size haber veriyor.

Fişe takılarak, elektrikle çalışan cihaz elektrik kesintisi gibi durumlarda plastik bir anahtar yardımıyla açılabiliyor. Yani elektrik olmadığı zaman ya da yolculuğa çıkacağınız zaman ilaçlarınızdan olmuyorsunuz. Ayrıca Hero siz gelip butonuna basmadığını sürece ilaçları aşağıdaki kutuya koymuyor. O yüzden siz ortamda değilken ilaçların öylece ortada beklemesi gibi bir durum söz konusu değil.

Akıllı ilaç makinesi Hero, ilaçlarınızın ne sıklıkta alınması gerektiğini biliyor ve size her ilacı vaktinde veriyor. Hangi ilacın ne kadar kaldığını algılayan cihaz az kalan ilaçlar konusunda da sizi bilgilendiriyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği