İki yeni MacBook geliyor

Apple'ın bu yılın son çeyreğinde, biri 13 diğeri 15 inç olmak üzere iki adet yeni MacBook Pro'yu piyasaya sunması bekleniyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

KGI Securities‘den güvenilir bir Apple analisti olan Ming-Chi Kuo ve diğer kaynaklardan alınan bilgilere göre Apple bu yılın sonunda oldukça yenilenmiş bir MacBook Pro sunmaya hazırlanıyor. Kuo’ya göre cihaz, 12 inç MacBook’tan ilham alınarak daha ince ve daha hafif bir tasarıma sahip olacak. Ayrıca Touch ID desteği ve klavyenin üzerinde dokunmatik OLED kontrol çubuğu bulunması da bekleniyor.

Kuo’nun raporu MacBook Pro güncelleştirmesinin Apple’ın 2016’da sunacağı ürünler arasında en dikkat çekeni olacağını belirterek, 13 ve 15 inçlik modellerin bu yılın dördüncü çeyreğinde açıklanacağını ifade etti.

Dokunmatik OLED kontrol çubuğu, klavyenin üzerindeki fonksiyon tuşlarının yerini alacak. Ek olarak yeni MacBook Pro’larda USB-C desteği ve Thunderbolt 3 portu bulunacak.

Apple 13 ve 15 inçlik MacBook Pro’ları güncellemenin yanı sıra 13 inçlik yeni biri MacBook tanıtacak. Bu yeni cihaz 12 inçlik Retina modelin performansı yükseltilmiş bir versiyonu olarak görülebilir. Kuo’y göre Apple MacBook Air’i giriş seviyesi ürünü yapıp MacBook’u orta seviye MacBook Pro’yu da üst seviye olarak pazarlamayı planlıyor.

Bu ay yayınlanan başla bir raporda Apple’ın MacBook’ların iPhone’daki Touch ID ile açılmasını sağlayacağı belirtiliyordu ancak son raporda Touch ID donanımının MacBook’a yerleştirilebileceği düşünülüyor. Aynı şekilde Mart ayında yayınlanan bir raporda Apple’ın Temmuz ayında 13 ve 15 inçlik yeni MacBook’ları tanıtacağı söylenmişti ancak bu da yıl sonuna ertelenmiş gibi duruyor.

Apple’ın MacBook’larda kullanılmak üzere OSX 10.12 uyumlu Siri entegrasyonunu Haziran’da gerçekleşecek olan WWDC geliştirici konferansında açıklaması bekleniyor.

macbooks

Apple'a yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre Apple yıl sonunda iki adet yeni MacBook Pro'yu satışa sunacak. Bu bilgisayarlarda Touch ID desteği bulunması ve klavyenin üzerindeki fonksiyon tuşlarının dokunmatik OLED ekranla değiştirilmesi bekleniyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği