İki Çernobil aynı videoda

HBO dizisi Chernobyl’deki görüntülerle gerçek görüntülerin karşılaştırıldığı bir video internette viral oldu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Son zamanların en popüler dizilerinden HBO’da yayınlanan ”Chernobyl”, 1986 yılında gerçekleşen insanlık tarihinin en trajik olaylarından birini etkili şekilde anlatıyor. Beş bölümlük dizi Sovyetler Birliği’ne bağlı Ukrayna’nın kuzeyinde yer alan Pripyat kasabasındaki Çernobil nükleer güç santralinde meydana gelen nükleer kazayı belgeliyor. Senarist Craig Mazin ve yönetmen Johan Renck, diziyi yazıp yönetirken kasabada yaşayanların anıları ve Svetlana Alexievich’in ‘’Voices from Chernobyl’’ kitabından yola çıkmış.

Yüzlerce kişinin ölümüne, ölümcül hastalıkların artışına ve başka ciddi sağlık sorunlarına yol açan felaket sonrası Çernobil yerleşim yeri hala terk edilmiş halde ve 20 bin yıl daha yaşama elverişli olmayacak. Yukarıdaki video dizinin yazar ve yönetmeninin kullandıkları gerçek görüntüleri diziye nasıl detaylı bir şekilde aktardığını gösteriyor.

Kaynak: Open Culture, Far Out Magazine

Son zamanların en popüler dizilerinden HBO’da yayınlanan ''Chernobyl'', 1986 yılında gerçekleşen insanlık tarihinin en trajik olaylarından birini etkili şekilde anlatıyor. Beş bölümlük dizi Sovyetler Birliği’ne bağlı Ukrayna’nın kuzeyinde yer alan Pripyat kasabasındaki Çernobil nükleer güç santralinde meydana gelen nükleer kazayı belgeliyor. İnternette dolaşan bu video da, yazar ve yönetmenin kullandığı gerçek görüntüleri diziye nasıl detaylı bir şekilde aktardığını gösteriyor.

3 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği