Ikea ürünlerini satın almadan deneyin

Ikea’nın iOS 11 üzerinde kullanıma sunduğu Ikea Place uygulamasıyla, artırılmış gerçekliği evinizin tasarımını yaparken kullanmanız mümkün.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bu hafta iOS 11’i sunan Apple, birçok yeni özelliğin yanı sıra şirketin yeni ARKit teknolojisini kullanan arttırılmış gerçeklik uygulamalarını da sunmuş oldu. ARKit teknolojisini en iyi kullanan uygulamalardan biri oyun ya da selfie uygulaması değil; Ikea uygulaması.

Masaların altını, dolapların içini görmek mümkün

Ikea Place adlı uygulama, Ikea alışverişlerini daha kolay hale getirmeyi amaçlıyor. Uygulama, telefonunuzun kamerasını kullanarak seçtiğiniz odayı hızlıca tarıyor (uygulamayı kullanmak için iOS 11’in yüklü olması lazım) daha sonra istediğiniz Ikea eşyasını odanın istediğiniz yerine ‘koyarak’ nasıl durduğuna bakabiliyorsunuz. Yerleştirdiğiniz bütün eşyalara farklı açılardan bakabiliyorsunuz. Hatta masaların altını, dolapların içini bile görebiliyorsunuz.

Uygulamada şu anda Ikea’nın bütün ürünleri yok, belirli bir ürün arıyorsanız şimdilik bulamayabilirsiniz fakat yine de mağazaya gitmekle uğraşmadan eşyaların odanızda nasıl duracağını görmek adına çok faydalı olabilir. Arttırılmış gerçeklik bir de eşyaları monte etmek için kullanılabilseydi harika olurdu.

Kaynak: Mashable

Apple’ın iOS 11 güncellemesi ile arttırılmış gerçeklik uygulamaları da sunuldu. Uygulamalar arasında Ikea Place adlı Ikea uygulaması da var. Ikea Place, telefonunuzun kamerasını kullanarak seçtiğiniz odayı hızlıca tarıyor (uygulamayı kullanmak için iOS 11’in yüklü olması lazım) daha sonra istediğiniz Ikea eşyasını odanın istediğiniz yerine ‘koyarak’ nasıl durduğuna bakabiliyorsunuz. Yerleştirdiğiniz bütün eşyalara farklı açılardan bakabiliyorsunuz. Hatta masaların altını, dolapların içini bile görebiliyorsunuz.Bir yanıt

  1. Alaattin avatarı
    Alaattin

    Henüz Türkiye’den erişlemediğini atlamışsınız sanırım.

Yorumunuz: